hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

GT Slávka Tkáčová úspešne skladá, má singel Nedokončené veci

Aktuálny Gospel talent Slávka Tkáčová pokračuje v skladaní autorských piesní, predstavila singel Nedokončené veci.

Absolútna víťazka tretieho ročníka celoslovenskej súťaže Gospel talent Slávka Tkáčová prežíva úspešné tvorivé obdobie. Rodáčka z Bardejova zložila sériu autorských skladieb, s ktorými vystúpila na viacerých hudobných podujatiach. Jej posledným hudobným singlom sú „Nedokončené veci“.

Mali by sme si viac vážiť a všímať si ľudí okolo seba, kým ich máme a nie, až keď ich stratíme,“ opisuje Slávka odkaz, ktorý odovzdáva v novej piesni. Nedokončené veci sú podľa nej určené všetkým ľuďom. „Keďže ústredným motívom skladby je láska, každý si v nej môže nájsť svoj vlastný príbeh,“ približuje. Pieseň vznikla ako väčšina jej skladieb v prostredí domova, zaujímavosťou je, že Slávka ju zložila pri umývaní riadu. Na klavíri ju už iba doladila.

© Archív Slávky Tkáčovej
Gospel talent Slávka Tkáčová predstavila singel Nedokončené veci

Aktuálny Gospel talent Slávka Tkáčová úspešne tvorí počas celého obdobia od víťazstva v súťaži, k čomu sa priebežne pripájajú viaceré možnosti na koncertné vystúpenia. „Od vydania môjho prvého singlu som absolvovala už niekoľko vystúpení – či už doma v Bardejove, alebo aj v iných mestách ako Bratislava, Banská Bystrica, Prešov,“  hovorí speváčka s tým, že osobitne si cení možnosť vystúpenia na bratislavskom podujatí Tehlička pre Afriku, pretože – odhliadnuc od zmyslu akcie – tam vystúpila aj speváčka Sima Martausová. Tkáčová sa v lete predstavila na festivaloch ako Bárkafest, Festival Balony nad Krosnem v Poľsku, ako hosť nechýbala na Bardejovskom jarmoku. Mladá speváčka nemá problém s koncertným repertoárom. Ako hovorí, „v zálohe mám ešte asi 15 ďalších piesní„. Medzi jej aktuálne novinky patrí aj skladba „Farebná“, v súčasnosti pracuje na nahrávaní singlu „Všetko má svoj cieľ“.

SLÁVKA TKÁČOVÁ – NEDOKONČENÉ VECI:

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.