hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Hymna SDM sa dočkala slovenskej verzie, naspievali ju 40 mladí

Svetové dni mládeže 2016 v Krakove už majú nahrávku hymny v slovenčine.

Blahoslavení milosrdní. Pod týmto názvom predstavili začiatkom roka organizátori Svetových dní mládeže (SDM) 2016 v Krakove oficiálnu hymnu, totožnú s heslom SDM. Po polroku sa dočkala aj slovenskej verzie, postaral sa o ňu zbor z Banskobystrickej diecézy „BB zbor“.

BB zbor 40 mladých spevákov naspieval hymnu SDM v slovenčine pod vedením Lenky Michalskej. Hudobne nahrávku zaštítila kapela The Elements a hostia. Pod produkciu, mix, mastering a aranžmány sa podpísal Róbert Čunderlík z Banskej Bystrice. Skladba má dostať aj vlastný videoklip, ktorý pripravuje tím TV Lux.

Živá premiéra na P15

Slovenské znenie dala hymne už vo februári riaditeľka Súkromnej základnej umeleckej školy v Jastrabí nad Topľou Valéria Juríčková, pričom ho pripomiekovali amatérski a profesionálni hudobníci z viacerých miest. Blahoslavení milosrdní v slovenčine zaznejú na Národnom stretnutí mládeže P15 v Poprade, ktoré bude miestom oficiálnej živej premiéry domácej verzie hymny.


Prečítaj si aj:
Poznáme slovenský preklad hymny SDM


VYPOČUJTE SI HYMNU SDM 2016 V SLOVENČINE:

PÔVODNÁ VERZIA HYMNY SDM V POĽSKOM JAZYKU:

-ig-
Zdroj: Komunikačný tím P15 / narodnestretnutiemladeze.sk
Foto: P15

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.