hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Ich chválové piesne sú svetové hity, Hillsong Worship Australia vystúpia v Poprade

Na Slovensku vystúpia po prvý raz, odohrajú aj slovensky známe piesne.

Formácia The Hillsong Worship Australia, ktorej hudobný štýl sa stal doslova konceptom pre tvorbu na celom svete, príde na Slovensko. V rámci európskeho turné vystúpi v deň polročných prázdnin v Poprade a v rámci evanjelizačného večera odohrá okrem nových aj piesne, ktoré v slovenskom preklade rokmi zľudoveli. 

V Poprade aj notoricky známe piesne

Hosanna (slovenská verzia Hosana /Bohu v nebi/), Everyday (Každý deň) či Oceans (Oceány) sú piesne, ktoré sa aj v kresťanskom prostredí na Slovensku stali až notoricky známe. Skladby od Hillsongu (v prípade piesne Oceans ide o dcérsku formáciu Hillsong UNITED) sa šíria do krajín celého sveta a v jednotlivých krajinách vznikajú ich jazykové verzie. Keď vystúpia v Poprade, nepôjde iba o hudobné predstavenie exkluzívnej chválovej kapely, ale predovšetkým o celovečerné pozvanie k životnému štýlu postavenému na Bohu. Napriek tomu, že prítomných na pódiu a pod ním celoživotne rozdeľuje geografická bariéra, v Poprade ich má okrem známych piesní spojiť túžba pripomenúť si správny životný smer.

Čo rok, to nový album

Hillsong privádza milióny ľudí do Božej prítomnosti a sami sú inšpiráciou pre osobný a čestný vzťah s Ním,“ uvádzajú organizátori podujatia. Prvý album formácie vyšiel v roku 1992 pod názvom „The Power of Your Love“. Odvtedy sa Hillsong vydala na cestu „čo rok, to nový album“ a dnes ich na konte majú už 24. Najnovší hudobný album „Open Heaven / River Wild“ predstavia na európskom turné, v rámci ktorého vystúpia aj na Slovensku.

V Poprade vystúpi Hillsong v deň polročných prázdnin

Chválový evanjelizačný večer sa odohrá 1. februára, keď sú u nás polročné prázdniny. V Poprad Aréne sa začne o 18:00. Viac informácií možno nájsť a vstupenky sa dajú zakúpiť na stránke organizácie Mládež pre Krista Slovensko, ktorá akciu organizuje.

hill aust plagat

Autor: -ig-, -ts- / Michaela Paštrnáková
Plagát: MPKS

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.