hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Je rozhodnuté! Tieto 3 kapely si vybojovali Festival Lumen

Tohtoročná súťaž “Festival Lumen Challenge” má víťazov.

Poetica Musica, Bétel a My Revolution. To sú tri kapely, ktoré dostanú šancu vystúpiť na 23. ročníku Festivalu Lumen v Trnave. Rozhodlo o tom ich víťazstvo v súťaži “Festival Lumen Challenge”.

Do súťaže sa mohli zapojiť slovenské a české gospelové kapely. O šiestich finalistoch rozhodli hlasy fanúšikov na Facebooku, troch víťazov z nich vybrali organizátori festivalu. Kapelám Poetica Musica, Bétel a My Revolution ponúkajú „možnosť spropagovať sa a zahrať si na jednom zo sprievodných pódií festivalu,“ vysvetľuje PR manažér Festivalu Lumen Michal Královič. Víťazi súťaže nadviažu na kapely No Xcuse a Vigília, ktoré získali prvenstvo v predošlých dvoch ročníkoch.

fln challenge

Traja víťazi prinesú do Trnavy žánrovú pestrosť

Do súťaže sa prihlásilo spolu 14 kapiel, najväčší ohlas u fanúšikov zaznamenali okrem víťazov aj formácie ROMANTICI, My Way a CoolBand. Víťazné kapely budú reprezentovať domácu i českú scénu a ponúknu pestrý pohľad na hudbu. My Revolution prinesie punk-rock, pop-punk, Poetica Musica predstaví umelecké poňatie hudby cez jej prepojenie s poetickou formou a ako súčasť spoločenstva sa na chvály zameria skupina Bétel.


Prečítaj si aj:
Gospelové kapely môžu vyhrať vystúpenie na Festivale Lumen


Spoznajte viac troch nových protagonistov Festivalu Lumen:
Poetica Musica

Viac informácií na webovej stránke tvorivej skupiny

Bétel

Viac informácií o skupine a spoločenstve na ich webovej stránke

My Revolution

Viac informácií na webovej stránke kapely

-ig- / Zdroj: Festival Lumen, fln.sk
Foto: Festival Lumen / interpreti

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.