hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Kapela Kéfas vynovila koledy, vznikol bohatý vianočný album

Gospelová kapela Kéfas prináša 15 kolied a jednu pôvodnú skladbu.

Pätnásť kolied a jednu vlastnú skladbu obsahuje nový vianočný album „Jasná hviezda“, ktorý vydala gospelová kapela Kéfas. Tradičné koledy ako Daj Boh šťastia tejto Zemi, Ó, chýr preblahý, Aké to svetlo či Dobrý pastier sa narodil dostali modernejšiu úpravu. Výsledkom nevšedná hudobná zbierka spomedzi toho najkrajšieho, čo patrí k najkrajším sviatkom v roku. 

V posledných rokoch nás v období Vianoc zo všetkých médií zaplavujú anglo-americké piesne , ktoré sú síce pekné , ale podľa nás nemajú korene v našej kultúre a je nám podsúvané niečo, čo nie je späté s našimi tradíciami. Preto sme sa rozhodli nahrať ďalší vianočný album s krásnymi koledami , ktoré sme zaranžovali tak , aby si našiel svoje miesto aj pre mladšiu generáciu, ale rovnako aj pre staršiu a strednú generáciu priaznivcov,“ priblížil líder skupiny Ľuboš Kútnik, čo stálo za rozhodnutím priniesť ďalší vianočný album. Kéfas totiž vianočné CD vydal úspešne už pred siedmimi rokmi („V tej noci“).

Nové CD je podľa Kútnika výnimočné tým, že ho nahrávali v domácom nahrávacom štúdiu ešte počas leta, čo im umožnilo „viac sa s ním vyhrať„. Album ponúka štýlovo rozmanitú úpravu kolied, zároveň však „nestráca nič na svojom poslaní spríjemniť najkrajšie sviatky roka„, dopĺňa Kútnik.

Vianočný album ružomberskej kapely Kéfas si možno objednať online. Spolu obsahuje 16 piesní, bonusom je autorská skladba skupiny s názvom „V tej noci“, ktorej klip predstavila kapela presne pred rokom.

Autor: -ig-

Foto: youtube / klip Kéfas

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.