hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Kapela My Way zverejnila videoklip ku skladbe Zmiluj sa

Mladá gospelová kapela My Way predstavila svoj premiérový videoklip k piesni Zmiluj sa. Skladba pochádza z debutového albumu Zmena.
Kresťanská hudobná formácia My Way priniesla svojim fanúšikom skorý vianočný darček, keď mesiac pred sviatkami zverejnila svoj premiérový klip. Ku skladbe „Zmiluj sa“ ho natočili ešte v júni tohto roku v netradičných priestoroch starej nefunkčnej fabriky. ,,Stará ošarpaná hala mnohokrát vystihuje stav srdca, v ktorom sa človek nachádza. Hriech robí z našich sŕdc chladnú zrúcaninu. Práve vtedy potrebujeme volať na nášho Pána, aby sa nad nami zmiloval a odpustil nám,“ vysvetlil spevák kapely Pavol Koneval.
@ MyWay
Kapela My Way existuje piaty rok a iba pred rokom jej vyšiel debutový album Zmena, z ktorého skladba Zmiluj sa pochádza. Pre mladú kapelu bolo natáčanie klipu prvou skúsenosťou účinkovania pred kamerou. ,,Pri natáčaní som bola nervózna a cítila som sa trochu nesvoja, pretože som nemala skúsenosti s kamerami. Mala som pocit, že sa točia stále okolo mňa, keďže som spievala sólo,“ priblížila vyše trojhodinové natáčanie klipu speváčka kapely Lucy Grinčová, ktorá je zároveň autorkou hudby aj textu. Klip má podľa nej presne takú podobu, akú si predstavovala. „Keďže som navyše počas natáčania nemala hlas, vôbec mi neprekážalo, že sme nešli naživo,“ dodáva s úsmevom.
Gospelová kapela My Way vznikla v roku 2008 hraním na sv. omšiach v Plavnici (okres Stará Ľubovňa). Od svojho vzniku viackrát zmenila zostavu, pričom postupne začala hrávať aj mimo farnosti. Cieľom formácie je na základe hesla, že hudba je jazykom mladých, priblížiť im cez ňu Boha a vyjadriť, že „ich cestou je cesta za Bohom“. Kapela má za sebou viacero koncertov a festivalov. V decembri 2012 vyšiel ich debutový album s názvom Zmena. Viac o My Way sa možno dozvedieť na stránke kapelamyway.sk.

PREMIÉROVÝ KLIP KU SKLADBE “ZMILUJ SA”:

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.