hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Kapela Sion predstavila singel Vďaka Tebe

Gospelová kapela Sion zo Sniny zverejnila svoj prvý singel Vďaka Tebe. Skladba je súčasťou pripravovaného albumu Sila Ducha.

Premiérový singel s názvom Vďaka Tebe predstavila sninská kapela Sion. Pieseň je pozvánkou k chystanému CD-albumu, ktorý kapela uvedie v najbližších dňoch. Vďaka Tebe je pieseň, kde hovorím Bohu, že mu verím, že je stále pri mne a ďakujem mu za môj život,“ hovorí autorka hudby a textu Veronika Buraľová, ktorá je zároveň zakladateľkou kapely. Skladba je podľa nej odkazom pre Boha, ale zároveň pre ľudí „o tom, ako Boha vnímam a čo k nemu cítim„, pričom vznikla ako protiváha smutným a ťažkým piesňam.

© Sion
Kapela Sion zverejnila svoj prvý singel s názvom Vďaka Tebe

Prvý singel je ukážkou hudobného štýlu, ktorý možno čakať na pripravovanom albume Sila Ducha, avšak od ostatných skladieb sa líši komorným charakterom. CD, ktoré bude obsahovať 11 pôvodných a dve prevzaté skladby, sa podľa gitaristu kapely Martina Rusnáka vyznačuje bohatými aranžmánmi, rockovým štýlom, živými sláčikmi i vkladom 30-členného speváckeho zboru. „Pri produkcii albumu sme sa zamerali nielen na to, aby sme vytvorili muzikantsky kvalitnú hudbu, ale hlavne hudbu plnú Ducha,“ približuje Rusnák s tým, že súčasťou CD budú i dva žalmy v modernej hudobnej úprave. Úlohou albumu podľa neho nebude prezentovať vlastné schopnosti či talenty. „Všetko sme získali vďaka Božej milosti a preto bol album nahrávaný tak, aby čo najkvalitnejšou a duchovne čo najhlbšou hudbou evanjelizoval a posilňoval vo viere,“ uzatvára Rusnák.

Sedemčlenná kapela Sion pochádza zo Sniny a existuje dva roky. V celoslovenskej súťaži Gospel talent 2013 získala s piesňou Veľký Pán v internetovom hlasovaní fanúšikov takmer 300 hlasov. Viac o kapele sa možno dozvedieť na oficiálnej stránke na Facebooku na tomto mieste.

PRVÝ SINGEL KAPELY SION „VĎAKA TEBE“:

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.