hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Kapela Timothy vydáva DVD Rozsvieť a vstúp

S veľkou predvianočnou novinkou prichádza kapela Timothy. Priaznivcov poteší historicky prvým DVD-albumom chválových piesní.

Slovenská gospelová kapela Timothy o týždeň vydá svoje historicky prvé DVD chválových piesní. Album, na ktorom sa nachádza deväť skladieb, nesie rovnomenný názov jednej z nich – Rozsvieť a vstúp.Túžime, nech sa rozsvieti a zažiari každé miesto, kde On vstúpi. Našou modlitbou je, aby každý jeden človek bol tým, cez ktorého Boh vstúpi a rozsvieti prostredie okolo nás,“ vysvetlil názov manažér a bubeník kapely Timothy Milan Macek.

Album je vytvorený v štýle ,,acoustic worship session“. Pôjde o piesne v akustickom stvárnení a komornejšom duchu bez veľkých pódií. ,,Veľmi sme chceli natočiť DVD s piesňami, ktorých prevedenie je veľmi osobné, také ‘obývačkové’, no zároveň, aby boli jednoduché, aby nimi ľudia mohli uctievať – a to doslovne a po každej stránke, len s gitarou a jednoduchým textom,“ priblížil Macek motív albumu. „No aké je to pritom úprimné vyznanie nášmu Bohu,“ dodáva s tým, že album je vytvorený ako modlitba a vďaka Bohu za to, že je.

@ Timothy
12. decembra vydáva kapela Timothy svoje prvé DVD „Rozsvieť a vstúp“

Na albume nájdeme žánrovo rozličné piesne. Zaujímavosťou je zaradenie známej skladby skoršieho dáta „Si mojou skrýšou“. Tvorcovia na DVD umiestnili aj dve prevzaté a preložené skladby od Bethel church – „Ja to chcem vykričať“ a „Láska prišla dole k nám“.

Kapela Timothy zdôrazňuje, že ich túžbou nebolo vydať len nejaký ďalší album, ale „zažiť viac atmosféry, ktorú máme najradšej, a to vo chvále“. Zároveň však podľa slov Maceka chceli vytvoriť kvalitné, profesionálne dielo a aj takto prezentovať Božie kráľovstvo. „Chceli sme DVD, ktoré bude žehnať ľuďom tejto generácie a generácii po nás a zároveň, aby to bol projekt výnimočný tým, že nejde o veľkú pódiovú produkciu, ale o jednoduché ‘stretko’, kde ľudia uctievajú Boha svojím postojom, modlitbou a talentom,“ dopĺňa Macek.

DVD-album s názvom Rozsvieť a vstúp Timothy vydá 12. decembra. Na jeho príprave sa podieľal tím 30 ľudí z celého Slovenska. Súčašťou albumu bude okrem DVD-časti, zloženej zo skladieb a bonusov, aj audio CD so všetkými piesňami.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.