hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Máš chuť na duchovnú hudbu? Zájdi na festival Hudba ducha

Skupina Felice, Kapucíni & Stanley a Komorná opera Bratislava predstavia skladby pre duchovné obohatenie na festivale Hudba ducha.

Po druhýkrát sa v Dome kultúry Lúky v Bratislave – Petržalke uskutoční festival duchovnej hudby „Hudba ducha“. Ponúkne pestrý repertoár duchovných skladieb od chorálu po súčasnosť, nebudú chýbať skladby liturgického charakteru či diela skôr koncertného typu.

hudba ducha _ interpreti

Na festivale v sobotu 13. decembra vystúpia traja hudobní a spevácki hostia. Komorná opera Bratislava predvedie Árie z oratórií. Tešiť sa možno na skladby Ave Maria (G. Caccini), Pie Jesu (G. Fauré), Vidit Suum / Stabat Mater (G. B. Pergolesi), Pie Jesu (A. L. Weber). Stálica domácej kresťanskej hudobnej scény – Kapucíni & Stanley – ponúkne výber zo svojej bohatej tvorby v zložení Stanley (spev, gitara), Ján Félix Tkáč (spev, texty), Ondrej Lazár Tkáč (ústna harmonika, spev, akordeón, fujara, texty), Norbert Pšenčík (bicie).  Zoskupenie okolo kapucína Félixa Jána Tkáča, ktoré je na gospelovom poli dobre známe ako skupina Felice, pridá skladby z doterajších dvoch sólových albumov Ťažká váha (2005) a Tajomstvá druhého dychu (2010). Skupinu tvoria Ján Tkáč (spev), Ondrej Tkáč (ústna harmonika, spev), Miroslav Dzijak (basgitara), Martin Šenc (klávesy), Pavol Jambor (bicie), Matúš Moško (elektrická gitara), Matej Tkáč (akustická gitara).

Festival Hudba ducha je platforma pre duchovnú tvorbu s ambíciou podporovať vznik a realizáciu nových hudobných projektov, pričom podáva pomocnú ruku aj mladým nadaným hudobníkom. Druhý ročník festivalu sa uskutoční túto sobotu 13. decembra o 19:00. Vstupenky a bližšie informácie možno nájsť tu.

Foto: jednotliví interpreti

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.