hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Na čo pamätať, keď sa blížia Vianoce? Pripomína pieseň Jasona Graya

Aj počas Vianoc môžeme ľahko prehliadnuť zázrak priamo pred dverami vlastného domu. Pripomeň si, čo robiť počas Adventu, aby sa tak nestalo.

Dobrá pieseň vie pomôcť uvedomiť si dôležité. Jednou z takýchto skladieb je „Christmas Is Coming“ (Blížia sa Vianoce) od Jasona Graya, ktorá môže byť pomôckou, na čo nezabudnúť počas zvyšných dní adventného času. Občas si potrebujeme pripomenúť na prvý pohľad samozrejmé veci, aby nám neušlo to najvzácnejšie. 

© www.jasongraymusic.com
Pieseň „Christmas is coming“ od Jasona Graya je vhodnou pomôckou k prežitiu Adventu

Text výbornej piesne do obdobia Adventu i Vianoc neodhaľuje doposiaľ nepoznané, unikátne návody. Práve naopak, ponúka vždy platnú pravdu, že stredobodom Vianoc je Boží Syn, na stretnutie s ktorým sa treba pripraviť. „Priprav cestu pre Božieho malého syna, narodeného, aby napravil všetko zlomené a vyliečil svet radosťou,“ pozýva Grayova pieseň, ktorý v nej zdôrazňuje, že nechce, aby túto udalosť niekto zmeškal podobne ako hostinský, čo si nevšimol zázrak priamo pred jeho dverami. „Tak otvor svoje srdce práve včas, aby si prebudil dieťa, ktoré spí v tvojom vnútri,“ vyzýva skladba. Jej záver ešte viac posilňuje dôležitosť osobného rozhodnutia a pozvanie pre každého človeka: „Vianoce sa blížia, budeš tam?

Daruj si čas na adventné uvažovanie o sebe, k čomu napríklad môže pomôcť aj verzia piesne s úplným textom.

Foto: www.jasongraymusic.com

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.