hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Na svete je tretí album Petra Milenkyho & bandu, apeluje na vzťahy

Známa tvár slovenského gospelu prináša desať nových piesní. Na svojom treťom albume.

Kresťanská hudobná scéna je bohatšia o desiatku nových piesní kňaza, speváka, hudobníka a skladateľa Petra Milenkyho. Spolu s kapelou ich uložili na svoj tretí štúdiový album s názvom „Dnes už viem“. Má vyjadrovať životný medzník človeka, ktorý v rokoch štyridsiatnika vníma životné situácie ako Boží dar.
Čím ďalej, tým viac chápem, že v živote ide v prvom rade o vzájomné vzťahy medzi ľuďmi, ktorých mi Boh posiela do cesty ako nástroj jeho požehnania a posvätenia,“ vysvetľuje Peter Milenky posolstvo nového albumu, ktorým zdôrazňuje potrebu opustiť individualizmus. Chce ním vyjadriť životný medzník, keď vo veku štyridsiatnika vidí množstvo životných situácií ako veľký Boží dar. Čerstvé CD prichádza po albumoch Ešte sa to dá (2007) a Vplyv (2010) a obsahuje desať skladieb.

Cover Milenky

Milenky: Život tu na Zemi je dar, čo máme len na chvíľu

Album Dnes už viem sa od predchádzajúcich líši tým, že je určený aj neveriacim. Podľa Milenkyho stačí mať chuť a odvahu pripustiť, že život na tejto Zemi je dar, ktorý máme iba na chvíľu. „Jediné čo zostáva, je láska. Tá trvá naveky a je ňou Boh,“ uviedol. Piesne, ktoré pomáhajú uvedomiť si tento odkaz, štúdiovo nahrávali v rokoch 2012 až 2014 v Štúdiu Sedem v Prešove. Producenstkú taktovku prevzali Randy Gnepa a Branislav Kociov. Texty patria Jozefovi Husovskému, Silvii Kaščákovej a Vladkovi Štefaničovi.
Až sa mi nechce veriť, že na svete je naše tretie CD. Želám si, aby bolo pomocou v skúškach, ktorými ako ľudia často prechádzame a pozvaním k hľadaniu skutočného zmyslu života. Nájde ho ten, kto nazbiera odvahu kráčať s Bohom. Nepôjde o cestu bez problémov, ale o cestu s niekým, kto dá vždy silu zvládnuť ich,“ vyznáva Milenky, čo prežíva pri vydávaní nového albumu. Portál igospel v najbližších dňoch priniesie súťaž, v ktorej ho bude možné vyhrať.

Pieseň „Mária“ z nového albumu Petra Milenkyho & bandu „Dnes už viem“:

Autor: -ig-
Foto: Peter Milenky

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.