hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Nový debut na gospelovej scéne: „Po kúskoch“ od kapely Spektrum

Z Trnavy prichádza nový gospelový debut. Album „Po kúskoch“ od kapely Spektrum.

Gospelová hudobná scéna na Slovensku dostáva v týchto dňoch ďalšie premiérové hudobné dielo – od interpretov z Trnavy. Kapela Spektrum vydáva debutový album s názvom Po kúskoch.

Tento piatok (17. apríla) predstavia v trnavskom Kine Hviezda album „Po kúskoch“. CD je debutom na domácej kresťanskej hudobnej scéne, jeho autor – skupina Spektrum – však úplným nováčikom nie je. Akustický album tvorili počas štyroch rokov pôsobenia, dnes získavajú skladby Trnavčanov štúdiovú podobu. Motiváciou na vydanie CD bol podľa nich záujem fanúšikov.

Spektrum: Snažíme sa dotknúť srdca každého, kto počuje naše piesne

Začínali sme hraním na svadobných obradoch a svätých omšiach, ale postupne sme sa dostali aj na pódiá benefičných koncertov či mestských kultúrnych podujatí. Na svadby cestujeme často do rôznych miest po celom Slovensku, fanúšikovia nás mohli vidieť aj na Tradičnom trnavskom jarmoku alebo Vianočných trhoch,“ hovorí Juraj Adam z kapely s tým, že Spektrum rozhodne nepôsobí iba v Trnave.

Album „Po kúskoch“ ponúka okrem hudobnej aj pozvánku lepšie spoznať novú kapelu. Zahŕňa totiž celú cestu, ktorú jej členovia spoločne prešli, pričom vyjadruje obdobia formovania, zmien v zostave i hľadanie vlastného štýlu. „Vyjadruje tiež, ako vznikali skladby a texty, ako sme spoločne tvorili aranžmány k skladbám, ako sme sa postupne po kúskoch učili robiť kompromisy a rozhodnutia,“ približuje kapela názov albumu. Texty piesní sa venujú životným pravdám i bežným životným situáciám. „Radi využívame dary, ktoré nám boli dané a aj takto – prostredníctvom hudby a spevu – sa snažíme dotknúť srdca každého, kto naše piesne počúva,“ dodáva svorne kapela.

©Spektrum
Akustický album tvorila skupina Spektrum štyri roky, dnes získavajú skladby Trnavčanov štúdiovú podobu s názvom „Po kúskoch“

Aktuálne má Spektrum desať členov a zdôrazňuje, že nie je klasická kapela, ale akustické zoskupenie spevákov a hudobníkov.  Trnavčania ich poznajú z viacerých ďalších hudobných projektov. Spevy a vokály v kapele zastrešujú Eva Mórová, Dominik Navrátil, Katarína Lamošová a Barbora Martinkovičová. Hudobnú zložku kapely tvoria Michal Veselský, Matej Cagala (gitary), Juraj Adam (basgitara), Daniel Kravec (perkusie), Katka Rapantová (klavír) a Paulína Puterová (husle).  Album nahrávali v štúdiu Abusus.

Uvedenie albumu je spojené s koncertom, vstup je voľný

Uvedenie debutového albumu „Po kúskoch“ sa koná v piatok 17. apríla o 19:00 v Kine Hviezda v Trnave, vstup je bezplatný a otvorený pre každého. Súčasťou akcie bude koncert kapely a prezentácia tvorby. Album si budú môcť záujemcovia zakúpiť priamo na podujatí, u členov kapely a čoskoro aj v kamenných predajniach. Viac informácií o kapele nájdete na oficiálnej fanpage na Facebooku.

©Spektrum
Pozvánka na predstavenie debutového CD kapely Spektrum

Autor: -ig-/ts
Foto: Spektrum

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.