hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Portál igospel spustí cez víkend hudobnú knižnicu

Už tento víkend spustí portál igospel hudobnú knižnicu troch ročníkov GT.

Za tri ročníky celoslovenskej súťaže Gospel talent (GT), ktorá od roku 2009 hľadá nové talenty gospelovej hudobnej scény na Slovensku, interpreti verejnosti predstavili takmer 150 autorských skladieb. Portál igospel ich tento víkend sprístupní vo forme hudobnej knižnice.

Počas troch ročníkov súťaže GT vznikla široká databáza skladieb, ktoré obsahom textov možno zaradiť do kresťanskej hudobnej tvorby. Jej fanúšikovia dostanú tento víkend darček v podobe sprístupnenia všetkých súťažných skladieb na portáli igospel, ktorý sa pred dvoma rokmi stal exkluzívnym nositeľom informácií o projekte GT. Na jednom mieste tak nájdeme 146 hudobných diel, ktoré si bude možné kedykoľvek online vypočuť. Sumarizácia a otvorenie celej hudobnej knižnice Gospel talentu sú reakciou na rastúci záujem o podporu gospelovej hudby na Slovensku, ktorý sa v rámci súťažného projektu prejavil aj v stúpajúcom počte súťažiacich.

© gospeltalent
Hudobná knižnica portálu igospel bude obsahovať všetky súťažné skladby troch ročníkov Gospel talentu

Pamätáte si ešte víťazné skladby?

Do premiérového ročníka hľadania gospelového talentu roka sa prihlásilo 35 tvorcov. Víťazom sa vtedy stala dnes už úspešná speváčka Simona Martausová. Do súťaže pred šiestimi rokmi zaslala skladbu s názvom “Nádherný Svätý“. Mierny nárast počtu súťažných skladieb zaznamenal druhý ročník súťaže v roku 2011. O prvenstvo sa uchádzalo 39 piesní, napokon ho získala Silvia Chlebovská so skladbou “Nebol to len sen“. Výrazný skok v počte nových autorských piesní však zaznamenal tretí ročník súťaže. Do Gospel talentu 2013 sa prihlásilo 72 tvorcov, teda toľko, koľko ich bolo spolu v dvoch predošlých ročníkoch. Absolútnym víťazom sa stala Slávka Tkáčová a jej skladba “Chcem veriť“. Cenu Rádia Lumen získala pieseň Katky KrajčoviechovejUkáž mi cestu“.

Viťazné, finálové i všetky ďalšie skladby, ktorými sa interpreti predstavili v súťaži Gospel talent, nájdete od tohto víkendu v hudobnej knižnici portálu igospel.

Foto: ©Depositphotos.com, GT

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.