hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Pre tých, čo bojujú za rodinu, vznikla pieseň Záhrada

Na svete je skladba na podporu stabilnej a zdravej rodiny. S názvom „Záhrada“ ju vytvorila tvorivá skupina Poetica Musica.

Adventné obdobie prinieslo ďalšie originálne hudobné dielo. Tvorivá skupina Poetica Musica predstavila skladbu Záhrada, ktorá otvára nové hudobno-poetické pásmo Áno za rodinu.

Pieseň Záhrada chce „cez obraz záhrady, ktorý je nám všetkým veľmi blízky a známy, poukázať na to, koľko starostlivosti, nehy, času a odhodlania potrebuje rodina, aby mohla rásť, vzmáhať sa, kvitnúť a napokon priniesť svoje ovocie,“ opisuje autorka textu a hudby Zuzana Eperješiová (na snímke). V skladbe je podľa nej zároveň malý odkaz na knihu „Muž, ktorý sadil stromy“, ktorým autorka vyzdvihuje to, že „aj on dokázal pustatinu premeniť na les, na záhrady, priviedol vodu na miesto, o ktorom by nikto nepovedal, že raz bude žiť. Aj naše rodiny môžu znovu zakvitnúť, rásť a nechať ožiť aj všetko okolo,“ doplnila Eperješiová.

Skladba Záhrada pochádza z programu Áno za rodinu, ktorý vznikol „do roka a do dňa“ od Národného pochodu za život a nadväzuje na úspešné pásmo Áno za život.Pásmo Áno za rodinu je venované všetkým rodinám, všetkým, ktorí myšlienku stabilnej a zdravej rodiny podporujú, všetkým, ktorí za rodinu bojujú,“ zdôraznila Eperješiová zacielenie programu i jeho úvodnej skladby Záhrada.

Foto: www.zuzanaeperjesiova.sk

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.