hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Príbeh 12-ročnej Terezky: V gospelový talent možno vyrásť

Za jeden rok zložila mladá autorka sedem duchovných piesní.

Stať sa gospelovým talentom neznamená stáť na veľkých pódiách a snažiť sa zaujať publikum spievaním piesní o Bohu. Cesta gospelového talentu sa začína doma v izbe, keď človek načúva svojmu srdcu a hudbe, ktorou sa mu prihovára Boh. Na hudbu vo svojom srdci odpovedá dnes 12-ročná Terezka z Liptovského Mikuláša, ktorá skladá piesne Bohu aj Panne Márii.

Terezka dostala minulý rok od dedka klávesy. Začala sa na ne sama učiť hrať a skladať piesne. „Po večernej modlitbe na podnet Ducha Svätého skladá hudbu aj text. Nemá napočúvanú žiadnu gospelovú hudbu. Všetko, čo tvorí, jej vyviera priamo z duše,“ povedal Terezkin otec.

terezka

Sedem piesní za rok, Noc vznikla ako modlitba za spolužiakov a učiteľov

Mladá nadaná skladateľka po prvýkrát verejne spievala na svojom Prvom svätom prijímaní pre tromi rokmi. Ako 11-ročná zložila v tomto roku postupne sedem duchovných piesní, ktoré adresuje Bohu aj Panne Márii. Terezka vkladá do textov aj modlitby za svojich spolužiakov. „Pieseň Noc zložila cez prázdniny, keď sa modlila za spolužiakov a učiteľov. Spomínala si, ako jej bolo v škole ťažko, a odovzdávala Bohu svoje obavy z toho, čo ju v škole bude čakať o rok,“ vysvetlil jej otec okolnosti vzniku piesne.

Vypočujte si autorskú pieseň Terezky:

Autor: -mo-/-mm-
Foto: Terezkini rodičia

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.