hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Slávka Tkáčová ako Gospel talent dvakrát premiérovala

Slávka Tkáčová má za sebou dvojitú víkendovú premiéru v pozícii Gospel talentu: koncert na festivale duchovnej hudby a štúdiové nahrávanie piesne.

Absolútna víťazka Gospel talentu 2013 (GT 2013) Slávka Tkáčová odštartovala krátko po skončení súťaže svoje verejné hudobné pôsobenie v pozícii talentu roka. Počas uplynulého víkendu najskôr vystúpila na festivale duchovnej hudby “HUDBA DUCHA” v Bratislave – Petržalke a následne v profesionálnom štúdiu nahrávala autorskú skladbu Chcem veriť, s ktorou vyhrala celoslovenskú gospelovú súťaž. Na vystúpenie i nahrávanie dostala pozvanie ako víťaz celoslovenskej súťaže.

Na koncerte sa mi spievalo veľmi príjemne, všetko sa nieslo v takom rodinnom duchu,“ uviedla Slávka k sobotnému koncertu, ktorý bol pre ňu novou speváckou skúsenosťou. Za doprovodu “Slávka Tkáčová band” odspievala desať piesní. „Keďže Vianoce sú už predo dvermi, dve piesne boli vianočné,“ priblížila repertoár, v ktorom nechýbala víťazná skladba GT 2013 Chcem veriť. Podľa organizátora festivalu Jozefa Charfaouia Slávka predviedla výborné vystúpenie. „Je talentovaná, s veľkým potenciálom,“ ohodnotil krátko. Festival „HUDBA DUCHA“ bol súčasťou série žánrovo orientovaných podujatí a počas celého popoludnia ponúkal až do noci hudobné predstavenia interpretov gospelovej hudby. Slávka Tkáčová vystúpila v rámci večerného bloku, ktorý bol venovaný gospelovým hudobným zoskupeniam.

© Archív Slávky Tkáčovej
Slávka Tkáčová nahrávala víťaznú skladbu súťaže Gospel talent 2013 „Chcem veriť“

Sedemnásťročná Bardejovčanka si cez víkend odkrútila aj premiéru v nahrávacom štúdiu, ktorú si vybojovala v GT 2013. Nahrávala víťaznú súťažnú skladbu, ktorá bude po finálnom spracovaní zaradená do rotácie v rozhlasovom vysielaní Rádia Lumen, čo bola jedna z cien pre gospelový talent roka. „Nahrávanie mojej piesne Chcem veriť prebehlo hladko, kedže niektoré nástroje už boli nahrávané skôr. Spievalo sa mi veľmi dobre,“ hodnotí Slávka prvú skúsenosť s nahrávaním v štúdiu, ktoré trvalo dve hodiny. Výslednú podobu kompletne spracovanej piesne Chcem veriť môžeme očakávať začiatkom budúceho roka.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.