hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Slováci obsadili celú prvú desiatku Gospelparády

Medzinárodnej hitparáde gospelu vládnu domáci interpreti.

Výlučne slovenská. Taká je prvá súťažná desiatka interpretov hitparády gospelovej piesne „Gospelparáda“. Potvrdiť svoje pozície môžu súťažiaci už dnes večer v 16. tohtoročnom kole.

Gospelová hitparáda Rádia Lumen je vždy týždennou prehliadkou piesní, ktoré majú najväčšiu priazeň fanúšikov. Tí totiž priamym internetovým hlasovaním rozhodujú o úspechu jednotlivých interpretov a ich súťažných skladieb, pričom sú spoluzostavovateľmi súťažného rebríčka. V medzinárodnej hitparáde, ktorá dáva priestor domácim i zahraničným spevákom a kapelám, sa aktuálne mimoriadne pevne usadili slovenskí interpreti.

©Depositphotos.com/eabff
Aj dnes večer bude možné podporiť slovenských interpretov v Gospelparáde. V ostatnom období majú výraznú priazeň fanúšikov.

Spektrum a The Elements už po 15. raz

Desať z 15 miest hitparády obsadili domáce skladby, pričom zahraničným zostali iba pozície určené pre novinky kola. Najdlhšie v Gospelparáde účinkujú kapely Spektrum (pieseň Našli sme) a The Elements (Let’s get together), ktoré sa dnes predstavia už po 15. raz. Viac než 10 týždňov sa v rebríčku darí aj Lucii Letkovej a Michalovi Balážovi (dnes 12. týždeň v rebríčku / pieseň Zajtra bude neskoro / aktuálne 1. miesto), sólistom rozprávky Príbeh z Tammiru (12. týždeň / Reggae o nádeji / 8. miesto) a Sime Martausovej (12. týždeň / hymna P15 Poklad / 10. miesto). Kompletný rebríček nájdete na stránke hitparády.


Prečítaj si aj:
Gospelparádu ovládlo vyznanie o rodine


Gospelparádu vysiela Rádio Lumen v premiére vždy vo štvrtok v čase od 21:30 do 23:00, v repríze ju prináša v nočnom vysielaní v stredu od 1:30 do 3:00. Celú reláciu si môžete vypočuť aj v archíve Rádia Lumen.

Autor: -ig-
Foto: ©Depositphotos.com/eabff

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.