hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Špeciál si zaspomína na otca moderného gospelu

Spolupracoval s hviezdami ako Michael Jackson, Madonna či Barbara Mandrell.

Legenda gospelovej hudby Andraé Crouch, ktorý je označovaný aj ako otec moderného gospelu, získa špeciálne miesto v dnešnej Gospelparáde. Z dielne hudobníka, skladateľa a pastora, ktorý stál pri zrode „praise and worship music“ v 70. a 80. rokoch minulého storočia, bude pochádzať všetkých päť súťažných retro-noviniek.

Spolupracoval aj s Michaelom Jacksonom

Andraé Crouch spolupracoval s takými pojmami svetovej hudby ako Michael Jackson, Madonna či Barbara Mandrell. Domáca hitparáda gospelovej piesne si naňho zaspomína ako na umelca, ktorý výrazne ovplyvnil vývoj gospelu a odštartoval štýl, ktorým sa inšpirujú aj naši tvorcovia. Legendárny Crouch odišiel do večnosti v januári tohto roka vo veku 72 rokov. Hudobná spomienka vzdá hold jeho dlhoročnej službe.

Dnešná súťažná 90-minútovka však ponúkne priestor aj domácim tvorcom. „Hudobné ťažisko opäť zostáva na desiatke priebojných, komentovaných piesní, dlhodobo výlučne z pera slovenských hudobníkov, ktorých fanúšikovia podporili a zoradili svojím hlasovaním do čerstvého súťažného rebríčka,“ približuje pre iGospel autorka a moderátorka Gospelparády Diana Rauchová. Reč bude aj o blížiacich sa koncertoch či o albume „Neřež & Katka Koščová live – Vlakem na Kolín“, ktorý možno vyhrať v súťaži. V hosťovských kreslách rubriky Infodielňa sa nielen o svojom bohatom muzikantskom svete rozhovoria českí hudobníci Zdeněk VřešťálVít Sázavský.

Gospelparádu vysiela Rádio Lumen v premiére vždy vo štvrtok v čase od 21:30 do 23:00, v repríze ju prináša v nočnom vysielaní v stredu (tentokrát 24. júna) od 1:30 do 3:00. Celú reláciu si môžete vypočuť aj v archíve Rádia Lumen.

-ig-
Foto: www.christiantoday.com

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.