hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Stanislava Vassová z GT predstavila debutové CD Domov

Finalistka Gospeltalentu 2016 ponúka na CD-prvotine osem piesní.

Kresťanská hudobná scéna je svedkom ďalšieho debutu. Pred zaplnenou Kinosálou v Snine svoj prvý album uviedla do života finalistka Gospeltalentu (GT) 2016 Stanislava Vassová. „Domovom“ ukazuje potenciál i mladícku hravosť, CD vzniklo pol roka po jej účasti v celoslovenskej súťaži.

Foto: Peter Filakovský
Stanislava Vassová uviedla svoj CD-debut pred zaplnenou Kinosálou v domácej Snine

CD obsahuje osem piesní, okrem autorskej tvorby speváčka ponúka napríklad aj netradičný ženský cover piesne „Malý princ“ od skupiny AYA. CD nesie názov podľa titulnej piesne, ktorá je venovaná nenarodeným deťom.

Je to taká moja úvaha nad tým, čo by nám asi povedalo nenarodené dieťa, keby malo takú možnosť. Myslím si, že aj vzhľadom na momentálnu situáciu by jeho túžba žiť bola veľmi veľká, a ja som tú túžbu dala do piesne,“ hovorí Stanka o skladbe Domov.

 

Mladá speváčka a autorka študuje operný spev, popritom sa naplno venuje gospelu a jej láska k hudbe s hodnotami sa obsahovo odrazila aj na jej prvom albume. Chýbať na ňom nemôže finálová pieseň GT 2016 Mária-Kráľovná, bonusom sú je slovenská i anglická verzia hymny k svätorečeniu Matky Terezy. Stanka zdôrazňuje, že k vydaniu svojho prvého CD ju posmelilo práve finále Gospeltalentu 2016, ktoré jej podľa jej slov aj „posunulo dopredu“.

„Vždy bolo mojím snom mať vlastné CD. Nikdy som však o tom nesnívala v nejakých konkrétnych predstavách. Keď ma však Božie cesty zaviali do súťaže Gospeltalent, akosi ma to povzbudilo tvoriť nové veci, nové projekty. A jedným z nich je aj toto CD.“

Foto: Peter Filakovský
Stanislava Vassová uviedla svoj CD-debut pred zaplnenou Kinosálou v domácej Snine
CD-debut Stanislavy Vassovej požehnal aj dekan rímskokatolíckej farnosti Povýšenia sv. Kríža v Snine Allan Tomáš

 

Predstavenie albumu sa konalo v rodnej Snine, hosťom programu bol pesničkár, scénograf a publicista Peter Janků. „Bola som veľmi povzbudená tým, koľkí ľudia ma v tejto mojej činnosti podporujú. Koncert spojený s uvedením CD bol pre mňa veľmi silný zážitok, na ktorý budem vždy spomínať. Som však predovšetkým vďačná svojím najbližším, hlavne rodičom, bez ktorých by jeho realizácia nebola možná,“ uzatvára Stanka.

CD Stanislavy Vassovej s názvom Domov si možno objednať online v kníhkupectve Kumran alebo cez priame oslovenie autorky cez Facebook.

Autor: -kz-
Foto: Peter Filakovský / Zdroj: Stanislava Vassová

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.