hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Táto pieseň vyhrala Grammy za gospel, autorom je Smokie Norful

Najlepšou gospelovou piesňou tohtoročného Grammy je „No Greater Love“ od Smokieho Norfula.

Prestížne oceňovanie významných hudobných počinov v hudobnom priemysle „Grammy Awards“ sa v USA aj tohto roku pristavilo pri kategórii „Najlepšia gospelová pieseň“. Jej víťazom sa stal hudobník, skladateľ a spevák Smokie Norful so skladbou „No Greater Love“ (Niet väčšej lásky).

Tri albumy mu vyniesli 2 milióny predaných nosičov

Aktuálne ocenenie nie je pre medzinárodne známeho muzikanta prvým v rámci cien Grammy. Smokie Norful ho získal už v roku 2005, keď ovládol kategóriu „Najlepší súčasný soulový gospelový album“ za CD „Nothing Without You„. Okrem tohto albumu mu úspech priniesli aj tituly „I Need You Now“ a „Smokie Norful Live„, pričom komerčným ocenením pre autora boli v prípade týchto troch albumov 2 milióny celosvetovo predaných nosičov.

Na vrchole gospelovej hudobnej scény je Smokie Norful viac než desaťročie. Debutoval v roku 2002 piesňou „I Need You Now“. Odvtedy produkuje jeden vydarený hudobný kúsok za druhým a dnes patrí medzi najobľúbenejších gospelových interpretov. V rokoch 2003 a 2004 získal titul „Gospelový umelec roka“, ktorý udeľuje rebríček najúspešnejších hudobných diel v USA „Billboard“ (názov podľa časopisu Billboard, ktorý rebríček pravidelne zverejňuje). Popri hudobnej dráhe Norful pracuje aj ako pastor a pedagóg.

Najlepšia gospelová pieseň – Grammy 2015:

Zdroj: http://www.grammy.com, http://www.smokienorful.com
Foto: http://www.smokienorful.com

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.