hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Tip na sviatok Rodiny: Áno za rodinu od Poetica Musica

Nenahraditeľnosti rodiny sa v novom pásme venuje tvorivá skupina Poetica Musica. S jednoznačným heslom „Áno za rodinu“.

Po úspešnom predstavení programu Áno za život ponúka tvorivá skupina Poetica Musica program Áno za rodinu. Nové hudobno-poetické pásmo napokon uzrelo svetlo sveta „do roka a do dňa“ od Národného pochodu za život. V súčasnosti môže byť zamyslením o rodine v čase, keď sa v referende máme možnosť vyjadriť k záležitostiam, ktoré sa našich slovenských rodín bytostne dotýkajú, uvádzajú autori diela.

Po formálnej stránke vyzerá podobne ako program Áno za život, ale venujeme sa v ňom problematike rodiny, jej dôležitosti, nenahraditeľnosti a zamýšľame sa nad tým, čo vlastne robí zdravú rodinu zdravou, aké prekážky sú jej dnes kladené,“ približuje autorka pásma Zuzana Eperješiová. Áno za rodinu je polhodinový program, ktorý sa skladá z piatich častí. Každá obsahuje zamyslenie, báseň a pieseň. Jednotlivé časti opisujú rodinu ako živú (úvod), premieňajúcu (záver), ako odraz vytrvalosti (časť o otcovi), ako odraz krásy (časť o matke) a ako odraz hodnôt (časť o deťoch). Pásmo je venované „všetkým rodinám, všetkým ktorí myšlienku stabilnej a zdravej rodiny podporujú, všetkým, ktorí za rodinu bojujú,“ dopĺňa Eperješiová.

© Poetica Musica
Nové hudobno-poetické pásmo tvorivej skupiny Poetica Musica je venované rodine

Autorom námetu je Martin Gnip, pásmo je textovo i hudobne autorským dielom Zuzany Eperješiovej. Hudobnú stránku počas živých predstavení i na CD-albume zabezpečuje Poetica Musica v spolupráci so šikovnými hudobníkmi Michalom Lörincom, Petrom a Pavlom Jakabovcami. Album Áno za rodinu bol nahratý v spolupráci s Petrom Jakabom v štúdiu Sinus Records vo Valalikoch. Zakúpiť si ho a bližšie informácie možno získať cez poetica.musica@gmail.com.

Vypočujte si úvodnú skladbu pásma Áno za rodinu „ZÁHRADA“:

zahrada _ poetica musica _ prehravac

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.