hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Vianočná pieseň „V tej noci“ od Kéfasu dostala klip

Bezprostredne pred Vianocami predstavila gospelová kapela Kéfas klip k vianočnej skladbe „V tej noci“.

Ostatné týždne obsadzuje popredné priečky Gospelparády. Kapela Kéfas, ktorá v novembri oslávila 20 rokov hudobného účinkovania, teraz predstavila klip k vianočnej skladbe „V tej noci“.

V tej noci prišla láska k nám, aby povedala všetkým nám, ako nás Boh veľmi ľúbi a odpúšťa hriechy nám,“ spieva Kéfas v piesni, pri ktorej sa pod hudbu i text podpísal frontman skupiny Ľuboš Kútnik. Klip vznikol počas nahrávania výberového CD-albumu k 20 rokom pôsobenia, ktorý kapela slávnostne predstavila na koncerte koncom novembra. Pre fanúšikov ho však skupina zverejnila ako vianočný darček na 4. adventnú nedeľu.

Kapela Kéfas z Ružomberka prežíva úspešné obdobie, pod ktoré sa podpísalo práve okrúhle výročie jej účinkovania na kresťanskej hudobnej scéne. Skupina si ho pripomenula špeciálnym koncertom i výberovým CD. V hitparáde gospelovej piesne Rádia Lumen „Gospelparáda“ si poslucháči vyžiadali už 13 týždňov za sebou skladby „Len s ním“ a „Päť písmen“ v najnovšom spracovaní, pričom im už štandardne patria popredné priečky. V aktivite kapela nemieni ustať, rok 2015 má podľa Ľuboša Kútnika priniesť začiatok intenzívnejšej práce na novom albume.

Foto: Kéfas / ShotPro

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.