hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Vynovená rocková kapela N.D.E.: Vypočujte si trojicu skladieb

Nové skladby, nové zloženie, vynovený web. N.D.E. sa viditeľne vracia na aktívnu hudobnú scénu.

Začínali ako punková kapela hrajúca o všetkom, časom spustili tvorbu o Bohu a v novom zložení pokračujú ďalej. Slovenská rocková kapela N.D.E. zaznamenala v uplynulom období veľký návrat v podobe troch autorských piesní v štúdiových verziách. Takmer po roku prípravy, tvorby aranžmánov a množstva hudobných skúšok uzreli svetlo sveta skladby založené tentokrát viac na klávesoch.

Fanúšikov jednej z prvých domácich kresťanských rockových skupín, ktorá od roku 2000 prináša aj piesne o Bohu, potešia a povzbudia texty zamerané na jednotlivca. „Každý sám ako Forest Gump stojí vo svetle lámp. Kto vie, kto to neustojí? A znovu odmietnutí, zranení a zabudnutí,“ spieva N.D.E. v novinke „Ako Forest Gump„. Skladby „Život je dar“ a „O nás dvoch“ sú o vzťahoch – medzi ľuďmi, k trvalým hodnotám i k najvyššej hodnote ľudského života. Trojicu nových piesní podporila kapela vo vynovenom zložení aj aktualizáciou webu. Skladby si možno vypočuť tu.

V súčasnosti kapela pôsobí v zložení Vlado Bis (basgitara, spev), Adam Váry (gitara, spev), Miro Teker (klávesy) a Mišo Bubnár (bicie). Viac o kapele N.D.E. a 15 rokoch jej existencie možno nájsť v rozhovore so zakladajúcim členom Vladom Bisom.

Autor: igospel/-kz-

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.