hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Vznikli hymna a klip k svätorečeniu Matky Terezy

Pieseň spojila hudobníkov, spevákov a technikov z východného Slovenska.

Katolícka cirkev dnes v rámci Roka milosrdenstva prežíva veľký deň, pápež František vyhlási za svätú útlu a predsa srdcom veľkú ženu – Matku Terezu. Svojím láskavým prístupom k ľuďom si získala priazeň mnohých ľudí po celom svete. Platí to aj o nadšencoch z východného Slovenska, ktorí sa pri tejto príležitosti rozhodli nahrať hymnu o Matke Tereze a natočiť k nej aj klip. 

Jedna malá myšlienka vedená Duchom Svätým prerástla do takých rozmerov, že ani sami nevieme, ako sme dokázali za taký krátky čas vytvoriť toto dielo,“  hovorí sólistka Stanislava Vassová, finalistka Gospeltalentu 2016. Na nahrávaní sa podieľalo množstvo hudobníkov, spevákov a technických pracovníkov z rôznych kútov východného Slovenska – od Sniny cez Gregorovce až po Košice -, ktorých spojil tento projekt.

Videoklip natáčali v Kostole Svätej rodiny v Košiciach, na sídlisku Dargovských hrdinov. „Tento klip chce byť jedným veľkým ďakujem Cirkvi za dar novej svätej a verím, že urobí život a charizmu Matky Terezy aktuálnymi pre ďalších mladých,“ povedal miestny kaplán Peter Labanc, ktorý v piesni vystupuje ako druhý sólista.

Organizátori ďakujú fr. Jurajovi Törökovi za poskytnutie autentických záberov zo života Matky Terezy, farárovi Aurelovi Halajčíkovi za možnosť natáčať v kostole, Jozefovi Harničárovi za hudbu a zvuk, autorke textu Petronele Míčovej a Jozefovi Homzovi z TV LUX za námet, scenár a réžiu.

Autor: ts/-ig-
Obrázok: klip hymny

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.