hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Vznikol Výberový album Gospeltalentu, ponúka to najlepšie za ostatné roky

Výberovka prináša víťazné súťažné skladby i úplné novinky.

Domáca kresťanská hudobná scéna je bohatšia o nový CD-album, ktorý spája mladých talentovaných autorov a interpretov. Ako svoj prvý výberový album ho prináša projekt Gospeltalent (GT). Novinka ponúka skladby najúspešnejších z ostatných rokov a pozvaných hostí, bonusom je hymna turné „Gospeltalent Rádio Lumen TOUR“, ktoré sa na konci mesiaca presunie ešte do dvoch slovenských miest.

Projekt Gospeltalent buduje od roku 2009 komunitu začínajúcich autorov a interpretov kresťanskej hudby. Ich tvorbe ponúkol už štyrikrát podporu v celoslovenskej súťaži a od roku 2016 ju rozvíja o odborný pedagogický a prezentačný servis. Výberový album je vyústením dlhoročných snáh a odpoveďou na podnety od poslucháčov,“ približuje odborný garant GT Diana Rauchová. Počas štyroch súťažných ročníkov priniesol GT 250 súťažných skladieb a spoznal siedmich víťazov.

CD predstaví najlepších od roku 2013 a hostí

Prvou víťazkou Gospeltalentu sa stala Sima Martausová (2009). Nasledovali ju Silvia Chlebovská (víťazka 2011), Slávka Tkáčová (absolútna víťazka 2013) a Katka Krajčoviechová (Cena Rádia Lumen 2013). Súťažný ročník 2016 priniesol po prvýkrát víťazov v troch kategóriách – najlepšou speváčkou sa stala Lýdia Rišová, najlepším spevákom bol Vlado Regás a prvenstvo medzi skupinami/zbormi ziískala kapela Way to go. Okrem víťazov ostatných dvoch ročníkov prináša tento Výberový album Gospeltalentu aj piesne finalistov 2016 – Stanislavy Vassovej, Kika Balca a kapely Not Us, ako aj skladby semifinalistov 2016 – Veroniky Batmend a Dávida DAVEa.

Víťazky GT 2013 prispeli úplnými novinkami, na CD aj hymna tour

Album prináša súťažné skladby interpretov s výnimkou víťaziek ročníka 2013, ktoré prispeli aktuálnou tvorbou. Slávka Tkáčová predstavuje skladbu „Kto si?“ a Katka Krajčoviechová pieseň „Pod modrou oblohou“. Bonusom na albume je hymna Gospeltalent Rádio Lumen Tour 2016 „Abba“, ktorú premiérovému turné GT podarovala autorka Dominika Gurbaľová.

Album obsahuje 11 piesní, ktoré boli nahraté počas uplynulého leta v prešovskom štúdiu Umpax. Vydavateľom CD je internetové kníhkupectvo Kumran, zakúpiť si ho možno už dnes online a v priebehu nasledujúcich dní aj v sieti predajcov kresťanskej hudby a literatúry. Detaily o albume možno nájsť na stránkach vydavateľa.

Projekt Gospeltalent organizuje portál o gospelovej hudbe a dobre okolo nás iGospel.sk v spolupráci s autorom, interpretom a producentom Richardom Čanakym a Rádiom Lumen. Rádio Lumen je od počiatku projektu zároveň jeho hlavným mediálnym garantom. Za Gospeltalentom od jeho vzniku stojí europoslanec Miroslav Mikolášik ako organizačný garant. Viac informácií o projekte možno nájsť na www.gospeltalent.sk.

Autor: -ig-
Obrázky: Gospeltalent

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.