hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Dnes večer spoznáme gospelový talent roka

Živý rozhlasový prenos Veľkého finále Gospel talentu 2013 vysiela Rádio Lumen od 20:30 do 22:00. Okrem víťaza spoznáme aj nositeľa Ceny Rádia Lumen.

Dnes večer sa rozhodne o víťazovi tretieho ročníka súťaže Gospel talent. Finálové kolo úspešnej speváckej súťaže vysielané naživo z Banskej Bystrice určí, ktorý z piatich finalistov získa absolútne prvenstvo. O víťazovi rozhodnú traja odborní porotcovia.

© Gospel talent
Dnes večer spoznáme absolútneho víťaza tretieho ročníka súťaže Gospel talent 2013

Súťaž Gospel talent 2013, ktorá odštartovala začiatkom septembra, organizuje spevák a skladateľ Richard Čanaky a Rádio Lumen. V jej finále sa predstavia piati najúspešnejší interpreti, ktorých doň posunuli internetové hlasovanie a divoké karty od speváka a hudobníka Martina Husovského a najväčšieho slovenského open-air festivalu s kresťansky orientovanou hudbou Campfestu. O víťazstvo bude bojovať Slávka Tkáčová, Annamária a Jeho Deti, Tomáš Dedič, kapela the weather a Lenka Ferenčíková.

Na tento okamih sme dlho čakali. Dnes vyvrcholí už tretí ročník snáh o podanie pomocnej ruky nadaným interpretom, ktorí chcú šíriť dobro,” povedal poslanec Európskeho parlamentu Miroslav Mikolášik, ktorý nad súťažou už po tretíkrát prevzal záštitu. Absolútny víťaz Gospel talentu 2013 získa okrem zviditeľnenia množstvo ďalších cien. V profesionálnom nahrávacom štúdiu bude mať možnosť nahrať vlastnú skladbu, ktorá sa následne dostane do rotácie v rozhlasovom vysielaní a bude nasadená ako novinka do hitparády gospelovej piesne Gospelparáda. Víťaz si tiež domov odnesie elektroakustickú gitaru.

Okrem absolútneho víťaza večer spoznáme aj nositeľa Ceny Rádia Lumen. Získať ju môže ktorýkoľvek zo 72 prihlásených súťažiacich interpretov, vrátane tých, ktorí nepostúpili do Veľkého finále. Interpret, ktorému bude udelená Cena Rádia Lumen, automaticky získa nasadenie autorskej skladby do Gospelparády, možnosť konzultácie svojej tvorby s rešpektovaným hudobným odborníkom, propagáciu v sieti partnerov súťaže, mediálnu prezentáciu na portáli igospel.sk, ako aj hodnotné vecné ceny.

Odbornú porotu tretieho ročníka Gospel talentu, ktorý je jedinečným pročinom na slovenskej hudobnej scéne, tvoria známy spevák a skladateľ Richard Čanaky. všestranný muzikant, spevák, moderátor a producent Viliam Šandor a speváčka, hudobníčka a skladateľka Simona Martausová, ktorá je historicky prvou víťazkou súťaže. Veľké finále odvysiela Rádio Lumen v živom prenose dnes od 20:30 do 22:00 hod. Viac informácií o súťaži možno nájsť na portáli www.igospel.sk, ktorý je exkluzívnym nositeľom informácií o projekte.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.