hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Gospel talent 2013 má prvých finalistov

Do Veľkého finále, ktoré sa uskutoční o týždeň v pondelok, poslucháči poslali Slávku Tkáčovú, Annamáriu a Jeho Deti a Tomáša Dediča.

Tretí ročník súťaže Gospel talent, ktorá hľadá nový gospelový talent roka, pozná mená prvých troch postupujúcich. Rozhodli o nich čitatelia a poslucháči portálu igospel.sk prostredníctvom internetového hlasovania.

© Gospel talent 2013
Internetové hlasovanie rozhodlo o prvých troch finalistoch Gospel talentu 2013

Najviac hlasov v hlasovaní od 7. do 18. októbra získala interpretka Slávka Tkáčová. Jej skladbe „Chcem veriť“ udelilo hlas 859 fanúšikov. „Určite aj mňa by víťazstvo v Gospel talente veľmi potešilo. Som veľmi rada, že táto súťaž dáva šancu mladým prejaviť sa a podať ďalej niečo zo svojho talentu druhým,“ uviedla Tkáčová ešte pri prihlasovaní. O týždeň sa bude môcť uchádzať o celkové víťazstvo. Spolu s ňou do Veľkého finále postúpil „kolektív výnimočných ľudí z rôznych kútov východného Slovenska, ktorí sú zapálení pre hudbu ohlasujúcu Krista,“ ako o sebe hovorí zoskupenie Annamária a Jeho Deti. Skladbu „Keď vchádzam do Tvojho chrámu“ podporilo 545 hlasujúcich. „Máme čo ponúknuť slovenskej gospelovej scéne a chceme to (konečne) robiť profesionálne,“ odpovedal kolektív na otázku, prečo by mal zvíťaziť v súťaži. Tretí postupujúci Tomáš Dedič pri prihláške do Gospel talentu uviedol, že cíti „skôr osobnú povinnosť to odovzdať ďalej vám všetkým, pretože táto pieseň je naozaj z Jeho repertoáru a dúfam, že sa vám bude páčiť„. Jeho autorská skladba „Z kríža volá“ obsadila v internetovom hlasovaní tretiu priečku so ziskom 390 hlasov.

© Gospel talent 2013
Gospel talent 2013 má prvých troch finalistov: Slávku Tkáčovú, Annamáriu a Jeho Deti a Tomáša Dediča (na snímke zľava)

VYPOČUJTE SI PRVÉ TRI FINÁLOVÉ SKLADBY:

Slávka Tkáčová: Chcem veriť

Annamária a Jeho deti: Keď vchádzam do Tvojho chrámu

Tomáš Dedič: Z Kríža volá

V treťom ročníku súťaže Gospel talent hlasovalo celkovo 9052 fanúšikov. Troch interpretov posunuli hlasujúci priamo do finálového kola, ktoré sa uskutoční v pondelok 28. októbra v živom prenose Rádia Lumen od 20:30 do 22:00 hod. O titul gospelového talentu roka v ňom budú bojovať spolu s ďalšími dvomi interpretmi, ktorých do finále posunú divoké karty od speváka a hudobníka Martina Husovského a hudobného festivalu Campfest. Mená štvrtého a piateho postupujúceho spoznáme zajtra a pozajtra.

Portál igospel.sk zverejní v priebehu tohto týždňa aj počty hlasov zvyšných súťažiacich a predstaví aj zloženie poroty finálového kola. Počas Veľkého finále spoznáme mená výhercov hodnotných cien od partnerov súťaže – kresťanského kníhkupectva Kumran a Vydavateľstva Don Bosco. Možnosť získať ich má každý, kto sa zapojil do internetového hlasovania. Organizátori Gospel talentu si v súvislosti s finálovým kolom pripravili aj ďalšiu dôležitú novinku, týkajúcu sa všetkých súťažných interpretov. Portál igospel.sk ju zverejní v nasledujúcich dňoch.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.