hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Gospel talent ďakuje Miroslavovi Mikolášikovi za dlhoročnú podporu

Tvorcovia projektu Gospel talent vyjadrujú srdečnú vďaku europoslancovi Miroslavovi Mikolášikovi za podporu začínajúcim talentom gospelovej hudby.

Tvorcovia projektu Gospel talent 2013 vyjadrujú srdečnú vďaku europoslancovi Miroslavovi Mikolášikovi za podporu začínajúcim talentom gospelovej hudby v tomto i jeho predošlých ročníkoch. Mikolášik, ktorý je sám muzikantom, stál ako podporovateľ už pri zrode projektu a doposiaľ prevzal záštitu nad všetkými tromi ročníkmi Gospel talentu v roku 2009, 2011 i 2013. Veľmi viditeľne prispel k organizácii súťaže a mladým interpretom tak podal skutočnú pomocnú ruku v začiatkoch ich tvorby.

© Archív Miroslava Mikolášika
Europoslanec a lekár Miroslav Mikolášik prevzal záštitu nad všetkými doterjašími ročníkmi súťaže Gospel talent

Moja priazeň a pomoc patrí všetkým ľuďom, ktorí chcú v živote dosiahnuť niečo zmysluplné, záleží im na skutočných hodnotách a robia všetko pre to, aby svojím optimizmom nakazili aj okolie. Čo sa však týka tejto hudobnej súťaže, hudba je niečo, čo spája. Myšlienka Gospel talentu spája nielen tých, ktorí tvoria gospelovú hudbu, ale podporuje každého, kto nemá inú šancu presadiť sa. Už to, že súťažiaci sú prezentovaní na verejnom portáli, ukazuje, že majú odvahu svedčiť nielen o sebe, ale cez svoje skladby aj o Bohu,“ vyjadril sa ešte počas druhého ročníka Mikolášik k motivácii opakovane podporovať Gospel talent. Počas tohtoročného Veľkého finále Gospel talentu 2013 dal znova jednoznačný verejný prísľub, že projekt bude podporovať aj naďalej. „Ak ma zoberiete do partie, pôjdem do toho veľmi, veľmi rád,“ povedal.

Miroslav Mikolášik je lekár, otec štyroch detí. Žije v Dolnom Kubíne, z ktorého aj pochádza. K hudbe mal blízko odmalička, takmer desať rokov viedol Kruh priateľov vážnej hudby ako jeho predseda. Je zakladateľom a prezidentom občianskeho združenia DONUM VITAE za ochranu života od počatia po prirodzenú smrť. Bol slovenským veľvyslancom v Kanade, momentálne už druhé funkčné obdobie zastupuje Slovensko ako poslanec Európskeho parlamentu.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.