hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Gospel talentom 2013 je Slávka Tkáčová z Bardejova

V živom rozhlasovom finále zvíťazila s piesňou Chcem veriť, rozhodla o tom odborná porota. Cenu Rádia Lumen si odnáša Katka Krajčoviechová z Považskej Bystrice.

Slávka Tkáčová, ktorá zvíťazila s piesňou Chcem veriť, získa okrem zviditeľnenia nahratie a mastering autorskej skladby v profesionálnom nahrávacom štúdiu, jej rotáciu v rozhlasovom vysielaní, nasadenie do hitparády gospelovej piesne Gospelparáda, ale aj elektroakustickú gitaru. O absolútnom víťazovi tretieho ročníka súťaže Gospel talent rozhodla odborná porota v zložení Richard Čanaky, Viliam Šandor a Simona Martausová. Tkáčová postúpila do finále z prvého miesta v internetovom hlasovaní fanúšikov. Má 17 rokov, pochádza z Bardejova a je študentkou Pedagogickej a sociálnej akadémie v Prešove. Veľmi rada spieva a hrá na klavíri.

VÍTAZNÚ SKLADBU GOSPEL TALENTU 2013 OD SLÁVKY TKÁČOVEJ SI MOŽNO VYPOČUŤ TU

Počas finálového večera predstavili aj nositeľa premiérového ocenenia – CENY RÁDIA LUMEN. Získala ju intrepretka Katka Krajčoviechová so skladbou Ukáž mi cestu. Speváčka z Považskej Bystrice získa nasadenie autorskej skladby do Gospelparády, možnosť konzultácie svojej tvorby s rešpektovaným hudobným odborníkom, propagáciu v sieti partnerov súťaže, mediálnu prezentáciu na portáli igospel.sk, ako aj hodnotné vecné ceny. „Moja gospelová tvorba začala pred rokom a pol práve piesňou Ukáž mi cestu. Odvtedy som napísala niekoľko dalších pesničiek a ak Boh dá, rada by som so skladaním pokračovala, a tak mohla priblížiť ľuďom nebo,“ uviedla Krajčoviechová.

SKLADBU KATKY KRAJČOVIECHOVEJ „UKÁŽ MI CESTU“ SI MOŽNO VYPOČUŤ TU

Gospel talent 2013 zorganizovali pod záštitou europoslanca Miroslava Mikolášika spevák a skladateľ Richard Čanaky a Rádio Lumen. Tretí ročník úspešnej speváckej súťaže spustili začiatkom septembra. Za päť týždňov sa do nej prihlásilo 72 interpretov. Troch finalistov spomedzi nich určili internetovým hlasovaním čitatelia portálu igospel.sk, dvoch do finále posunuli divoké karty od od speváka a hudobníka Martina Husovského a najväčšieho slovenského open-air festivalu s kresťansky orientovanou hudbou Campfestu. Projekt Gospel talent vznikol v roku 2009 s cieľom podporiť začínajúcich interpretov gospelovej hudobnej tvorby.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.