hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Piateho finalistu vyberie Campfest

Finálovú zostavu Gospel talentu 2013 uzavrie interpret, o ktorom rozhodnú organizátori hudobného festivalu Campfest. Udelia druhú divokú kartu.

Najväčší slovenský open-air festival s kresťansky orientovanou hudbou Campfest zasiahne do výberu najlepších interpretov v aktuálnom ročníku súťaže Gospel talent 2013. Po tom, čo čitatelia portálu igospel.sk vyberú prvú trojicu finalistov a štvrtého určí spevák a hudobník Martin Husovský z kapely Komajota, rozhodne o piatom postupujúcom práve hudobný festival. Meno postupujúceho, ako aj celkovej finálovej zostavy, spoznáme v priebehu budúceho týždňa.

© Depositphotos.com/Robert Kohlhuber
O troch finalistoch Gospel talentu 2013 rozhodnú poslucháči v internetovom hlasovaní, zvyšných dvoch určia divoké karty. Jednu z nich udelí hudobný festival Campfest.

Dve divoké karty výrazne oživia šance na postup ktoréhokoľvek prihláseného interpreta, nakoľko mu umožňujú zúčastniť sa Veľkého finále bez ohľadu na výsledok poslucháčskeho internetového hlasovania. Spomedzi 69 interpretov, ktorí si od hlasujúcich nevyslúžia vstupenku do finálového kola, pripíšu divoké karty túto možnosť ešte dvom súťažiacim. Campfest bude pritom posledným, kto sa pod meno jedného z finalistov podpíše.

Festival Campfest myšlienku Gospel talentu podporuje od jeho začiatku, keď obe doterajšie víťazky súťaže získali exkluzívnu možnosť vystúpiť v rámci festivalového programu v roku 2009 a 2011. Súťaž sa vtedy konala krátko pred konaním festivalu, vystúpenie víťaza teda nadväzovalo čerstvý úspech v súťaži. Campfest zorganizoval už 15 úspešných ročníkov podujatia. Za doterajšie roky sa vyprofiloval nielen ako festival s multižánrovým programom, ale aj duchovne bohatými zážitkami, hrami, priateľstvami či campingom. Viac o festivale sa možno dozvedieť na www.campfest.sk.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.