hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Predstavujeme víťazky GT 2013: Katka Krajčoviechová (Cena Rádia Lumen)

Poznáte historicky prvú nositeľku Ceny Rádia Lumen? V súťaži Gospel talent 2013 ju získala interpretka Katka Krajčoviechová.

Tretí ročník súťaže Gospel talent našiel hneď dva nové talenty. Kým o absolútnej víťazke rozhodla odborná porota, nositeľku premiérového ocenenia určilo Rádio Lumen. Historicky prvým nositeľom Ceny Rádia Lumen je interpretka Katka Krajčoviechová. „Akurát som sa učila biológiu. Zrazu som si to pustila a počúvala, kto vyhrá. Vedela som, že je Cena Rádia Lumen, ale ani som nedúfala, že to môžem byť ja. Náhle počujem, že ste povedali moje meno, ja som úplne vykríkla, otvorila som všetky dvere, zastavila som sa a všetci sme počúvali,“ opísala svoje prvé pocity po získaní ceny pre reláciu Gospelparáda speváčka z Považskej Bystrice.

© Katka Krajčoviechová
Cenu Rádia Lumen si v rámci súťaže Gospel talent 2013 odniesla Katka Krajčoviechová

VÍŤAZNÁ PIESEŇ ODŠTARTOVALA GOSPELOVÚ TVORBU

Bola som veľmi šťastná, keď som sa dozvedela, že práve ja som nositeľkou tohto ocenenia a stále aj som šťastná. Všetci okolo mňa sa veľmi tešia a sú milo prekvapení, pretože sme už nedúfali v nijaké ocenenie alebo výhru, keďže som nepostúpila do finálovej päťky,“ uviedla Katka Krajčoviechová. Víťaznú súťažnú skladbu „Ukáž mi cestu“ zložila v septembri minulého roku, práve touto piesňou započala speváčka svoju cestu gospelovej tvorby. Odvtedy zložila aj ďalšie vlastné skladby, hoci nevie povedať, koľko ich má v talóne. „Pretože som ich nikdy nepočítala. Niektoré z tých, čo zložím, sú len takým pokusom, ale každá pieseň je darom, tak si ich všetky nechávam v mojom šuplíku ako Boží dar.“

Skladbu “UKÁŽ MI CESTU”, ktorá získala Cenu Rádia Lumen, si možno vypočuť tu

ČAKÁ JU ODBORNÁ KONZULTÁCIA VLASTNEJ TVORBY

Prvá nositeľka Ceny Rádia Lumen získala nasadenie autorskej skladby do Gospelparády, propagáciu v sieti partnerov súťaže, mediálnu prezentáciu, hodnotné vecné ceny, ale aj možnosť konzultácie svojej tvorby s rešpektovaným hudobným odborníkom. „Veľmi sa teším, pretože som sa o mojej vlastnej tvorbe s kvalifikovaným odborníkom ešte nerozprávala, aj keď moja pani učiteľka spevu je podľa mňa veľkou odborníčkou a vždy mi veľmi dobre poradí,“ hodnotí Katka, ktorá pochádza z piatich súrodencov – má dvoch bratov a dve sestry.

Obdobie súťaže bolo pre víťazku príjemným, pretože od súťaže nič neočakávala. „Možno to vyznie ako klišé, ale myslím si, že o výhru tu nejde. Skôr o to, či môžem cez moje piesne ľuďom niečo povedať, a práve Gospel talent je k tomu veľká príležitosť,“ uviedla ešte pri prihlasovaní. Dnes dopĺňa, že nikdy nemala nejaké veľké a konkrétne hudobné plány. „Skôr som chcela len tak tešiť ľudí okolo mňa a nezáležalo mi na tom, či je to malý okruh ľudí, alebo veľký počet divákov.“ Aktuálne osobné plány spája Katka, ktorá je študentkou gymnázia, s vysokoškolským štúdiom umeleckého, zdravotníckeho alebo pedagogického smeru.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.