hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

V pondelok spoznáme prvých finalistov

O tom, ktorí traja interpreti postúpia ako prví do Veľkého finále  Gospel talentu 2013, ste rozhodli v internetovom hlasovaní. Výsledky spoznáme už onedlho.

O tom, kto postúpi do Veľkého finále súťaže Gospel talent 2013, mohli od 7. do 18. októbra rozhodovať čitatelia a poslucháči portálu igospel.sk. Traja interpreti, ktorí spomedzi 72 súťažiacich získali v internetovom hlasovaní najviac hlasov, sa stanú prvými finalistami aktuálneho ročníka súťaže. Ich mená zverejnia organizátori v pondelok 21. októbra.

© Depositphotos.com/Dimitar-Marinov
Internetové hlasovanie rozhodlo o prvých troch finalistoch súťaže Gospel talent 2013, ich mená spoznáme v pondelok 21. októbra

Veľké finále, ktoré sa uskutoční o týždeň neskôr (28. októbra), počíta s piatimi najúspešnejšími interpretmi. Zvyšní dvaja doň postúpia na základe udelených divokých kariet. Prvú odovzdá spevák a hudobník Martin Husovský, frontman hudobnej skupiny Komajota, druhú udelí najväčší slovenský open-air festival s kresťansky orientovanou hudbou Campfest. Interpretov, ktorých do finále posunú divoké karty, spoznáme v utorok 22. októbra a v stredu 23. októbra. Mená všetkých postupujúcich zverejní portál igospel.sk.

Novinkou bude fakt, že uprostred budúceho týždňa – po zverejnení mien všetkých finalistov súťaže – organizátori odhalia aj celkový získaný počet hlasov pri každej súťažnej skladbe. V priebehu budúceho týždňa sa dozvieme aj to, kto rozhodne o absolútnom víťazovi tretieho ročníka Gospel talentu. Nový gospelový talent určí v živom rozhlasovom finále odborná porota.

Projekt Gospel talent 2013 vznikol v roku 2009 s cieľom podporiť začínajúcich interpretov gospelovej hudby a odvtedy ju organizuje spevák Richard Čanaky v spolupráci s Rádiom Lumen. Záštitu nad súťažou už po tretíkrát prijal poslanec Európskeho parlamentu Miroslav Mikolášik.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.