hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Vo finále udelia aj špeciálnu cenu: súťaží o ňu všetkých 72 interpretov

Veľké finále Gospel talentu prinesie okrem absolútneho víťaza aj Cenu Rádia Lumen. Získať ju môže ktorýkoľvek súťažiaci.

Rádio Lumen udelí počas Veľkého finále súťaže Gospel talent 2013 osobitnú Cenu Rádia Lumen. Jej nositeľom sa môže stať ktorýkoľvek zo 72 súťažiacich interpretov. Okrem piatich finálových tak môže byť špeciálne ocenená aj ktorákoľvek ďalšia súťažná skladba, ktorú do ďalších bojov neposunulo ani internetové hlasovanie, ani divoká karta.

© Depositphotos.com/Jelena Jovanovic
Ktorýkoľvek zo 72 súťažiacich interpretov môže získať Cenu Rádia Lumen, v súťaži Gospel talent 2013 ju udelia počas Veľkého finále

Gospel talent je o podpore skutočných talentov, o pomoci nadaným interpretom. V aktuálnom ročníku sa do súťaže zapojilo veľa kvalitných spevákov a hudobníkov, čo je obrovským darom pre domácu hudobnú gospelovú scénu. Keďže sa vo finále ocitlo iba päť interpretov, je veľmi dobré a som rád, že spoluorganizátor súťaže – Rádio Lumen – dáva počas finálového prenosu znova šancu všetkým súťažiacim a vyzdvihne nadaného speváka, speváčku či kapelu,“ uviedol organizátor Gospel talentu, spevák, hudobník a skladateľ Richard Čanaky. „V hudobnej redakcii Rádia Lumen máme istotu, že na základe dlhoročnej odbornej služby si povšimnú toho správneho tvorcu,“ dodal Čanaky.

Interpret, ktorému bude udelená Cena Rádia Lumen, automaticky získa nasadenie autorskej skladby do hitparády gospelovej piesne „Gospelparáda“, možnosť konzultácie svojej tvorby s rešpektovaným hudobným odborníkom, propagáciu v sieti partnerov súťaže, mediálnu prezentáciu na portáli igospel.sk, ako aj hodnotné vecné ceny.

Veľké finále Gospel talentu 2013 sa uskutoční v pondelok 28. októbra 2013 od 20:30 do 22:00 hod. v rámci živého rozhlasového prenosu Rádia Lumen. Piatimi finalistami sú Slávka Tkáčová, Annamária a Jeho Deti, Tomáš Dedič, kapela the weather a Lenka Ferenčíková. Projekt Gospel talent vznikol v roku 2009 s cieľom podporiť začínajúcich interpretov gospelovej hudby a odvtedy ju organizuje spevák Richard Čanaky v spolupráci s Rádiom Lumen. Záštitu nad súťažou prevzal už po tretíkrát poslanec Európskeho parlamentu Miroslav Mikolášik.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.