hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Vypočujte si prvé súťažné skladby

Súťaž tvorcov gospelovej hudby Gospel talent 2013 má úvodných súťažiacich. Prvým súťažným interpretom je Oďo Kuľbaga – CoolBand, názov prvej súťažnej skladby je „Otče náš“.

Veľmi nás teší záujem o Gospel talent, skladatelia, speváci, hudobníci nám posielajú svoje skladby už od prvého dňa spustenia prihlasovania,“ hodnotí organizátor Richard Čanaky. „Dnešným dňom začiatku zverejňovania piesní štartuje čas, keď sa už môžeme stretnúť s celkovým víťazom súťaže. Stať sa ním môže ktokoľvek z prihlásených súťažiacich so svojou autorskou skladbou,“ dopĺňa Čanaky. V uplynulých dvoch ročníkoch súťaže o titul gospelového talentu zabojovalo 74 začínajúcich intrepretov, o originálnu a už etablovanú súťaž vnímajú organizátori veľký záujem aj aktuálnom ročníku 2013.

VYPOČUŤ SÚŤAŽNÉ SKLADBY si môžete TU

© Depositphotos.com/sbelov
Súťaž Gospel talent 2013 má svojich prvých súťažiacich. Prihlásiť sa dá do 6. októbra!

Súťažiaci môžu svoje skladby prihlásiť do 6. októbra. O deň neskôr sa začne internetové hlasovanie poslucháčov, ktorí v ňom rozhodnú o troch finalistoch súťaže. Okrem nich do finále postúpia ešte dvaja súťažiaci: do finále ich posunie „divoká karta“ od zvoleného partnera súťaže a odborníka v rámci gospelovej hudobnej scény. Z pätice finalistov vyberie absolútneho víťaza súťaže odborná porota v živom vysielaní Rádia Lumen na konci októbra.

Do súťaže sa môžu prihlásiť jednotlivci i skupiny; podmienkou však je, aby nepatrili medzi etablované zoskupenia na slovenskej gospelovej scéne. Interpreti môžu prihlásiť ľubovoľnú autorskú skladbu, ktorá nebola nikdy v minulosti nahrávaná v profesionálnom štúdiu. Pripojiť musia tiež svoju aktuálnu fotografiu, názov a text skladby, ako aj kontaktné údaje a základné informácie o sebe, doterajšej tvorbe a súťažnej skladbe.

Projekt Gospel talent vznikol v roku 2009 s cieľom podporiť začínajúcich interpretov gospelovej hudby a odvtedy ju organizuje spevák Richard Čanaky v spolupráci s Rádiom Lumen. Záštitu nad súťažou prevzal už po tretíkrát europoslanec Miroslav Mikolášik.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.