hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

vintage theatre spot light on black curtain with smoke

Dnes večer spoznáme gospelové talenty roka

Gospeltalent 2016 dnes večer predstaví troch víťazných interpretov. 

Dnes večer porota rozhodne o troch víťazoch štvrtého ročníka súťaže Gospeltalent. Veľké finále úspešnej speváckej súťaže sa koná po prvýkrát naživo z Ružomberka. Priamy prenos bude vysielať Rádio Lumen.

 

Autorská súťaž kresťanskej hudby vrcholí. Zo stovky prihlásených získajú prvenstvo len traja interpreti – spevák, speváčka a kapela. Dvaja finalisti v každej kategórii budú musieť presvedčiť štvorčlennú porotu živým vystúpením a prezentovaním svojho singlu.

Veľmi sa teším na nových víťazov. Viem sa vžiť do ich kože a čakania, ako to celé dopadne. Tento ročník hodnotím ako veľmi silný, o čom hovorí aj vysoký záujem. Porotcovia majú čo robiť,“ povedala víťazka ostatného ročníka Slávka Tkáčová. „Úroveň súťaže Gospeltalent rastie, tento ročník je mimoriadne kvalitný a slávnostným vyvrcholením bude gospelový večer za účasti nových i známych tvárí gospelu. Pozývame každého, aby si dnes večer naladil Rádio Lumen,“ uviedol europoslanec Miroslav Mikolášik, ktorý je organizačným garantom projektu.

Šiestich favoritov poslali do finálového kola fanúšikovia v internetovom hlasovaní. Nasleduje rozhodnutie odbornej poroty v zložení Martin Husovský, Simona Martausová, Richard Čanaky a Diana Rauchová.

Na víťazov čaká profesionálne nahrávanie a mastering skladby v nahrávacom štúdiu Umpax v Prešove. So zviditeľnením vlastnej tvorby pomôže Rádio Lumen, ktoré zaradí najlepšie piesne do éteru. Skladby tiež nasadia ako novinky do Gospelparády. Trojica odohrá koncertné turné po Slovensku, vystúpia na festivaloch Campfest a Lumen a privíta ich aj komunita Slovákov v Bruseli. Výherca, ktorý si získa najväčšie sympatie fanúšikov v online hlasovaní, natočí k piesni aj klip. Okrem „odrazového mostíka“ pri štarte hudobnej tvorby víťazi získajú aj hodnotné vecné ceny.

Finále gospelovej súťaže sa koná po prvý raz naživo v Aule Jána Pavla v Ružomberku. Na Rádiu Lumen je možné vypočuť si priamy prenos od 20:00.

Súťaž Gospeltalent vznikla v roku 2009 ako štartovacia dráha pre začínajúcich kresťanských interpretov. Organizátormi sú portál iGospel.sk a spevák a skladateľ Richard Čanaky v spolupráci s Rádiom Lumen. Do štvrtého ročníka sa prihlásila stovka interpretov. Dvoch najlepších v každej kategórii poslali do finále fanúšikovia v online hlasovaní.

Autor: -mm-/-om-
Foto: Depositphotos.com/matusciac

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.