hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Gospeltalent chystá výberovku, pozve aj takých, čo nepostúpili

Výberovka vznikne na jeseň, interpreti pôjdu do profesionálneho štúdia.

Interpreti, ktorí zostali stáť tesne pred dverami finále Gospeltalentu 2016, nemusia zúfať. Organizátori dajú viacerým z nich šancu nahrať skladbu v štúdiu a zaradia ju na výberový CD-album. Od organizátorov ide o veľkú novinku a darček pre nové talenty – do profesionálneho štúdia vezmú nielen víťazov súťaže.

Poslucháči poslali do Veľkého finále šesť interpretov, online hlasovanie však bolo tesné. Fanúšikovia sa na svojich neúspešných favoritov môžu tešiť na výberovom CD. Viac ako desiatku najlepších skladieb zo štvrtého ročníka Gospeltalentu autori nahrajú v štúdiu a vydajú ich na spoločnom CD.

logo-800x800-color

Tento ročník projektu priniesol mnoho nadaných súťažiacich, a tak im chceme dať šancu. Víťazi súťaže získajú omnoho viac ako nahrávanie v štúdiu, pre viacerých talentovaných, no nepostupujúcich interpretov bude nahrávanie možno novým impulzom pre ďalšiu tvorbu,“ povedal riaditeľ súťaže Lukáš Marťák.

CD má byť na svete na jeseň a k dispozícii už na turné

Výberovku by chceli organizátori vydať v jeseni a mať ju k dispozícii už na pripravovanom turné víťazov Gospeltalentu a hostí. Koncerty by sa mali uskutočniť na východe, západe aj v strede Slovenska. Napokon víťazov privíta aj slovenská komunita v Bruseli.

Veľké finále sa blíži a hudobnú šou môže sledovať naživo každý fanúšik. Stačí si zakúpiť lístok v cene symbolických 5 eur v sieti TicketArt. Na jednom pódiu vystúpia šiesti finalisti, porota a víťazka posledného ročníka Slávka Tkáčová. Podujatie odvysiela v živom prenose Rádio Lumen vo štvrtok 5. mája od 20:00 do 22:30.

Autor: -mm-/-om-
Foto perex: Depositphotos.com/maxxyustas

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.