hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Group of musicians

Gospeltalent hľadá spevákov, speváčky aj zbory

Prihlásiť sa do súťaže je jednoduché, výhra atraktívna.

Máš doma v šuflíku zabudnuté vlastné skladby a nevieš, čo s nimi? Zapoj sa do Gospeltalentu a začni nahrávať a koncertovať.

Už v pondelok štartuje štvrtý ročník súťaže hľadania gospelových talentov. Na troch víťazov čaká nahrávacie štúdium, profesionálny mastering, koncerty na Slovensku i v zahraničí i atraktívne vecné ceny. Skôr ako odošlete skladbu, presvedčte sa, že spĺňate potrebné kritériá.

Sólistov môže doprevádzať iba jeden nástroj

Novinky v Gospeltalente neobišli ani pravidlá súťaže. Viditeľná zmena sa dotkla sólových kategórií spevák a speváčka. Súťažiaci môžu prihlásiť skladbu s doprovodom iba jedného hudobného nástroja.  Na výber sú gitara alebo klavír. „Gospeltalent je miesto, kde môžu mladí kresťania ukázať svoj hudobný, spevácky talent cez vlastné skladby. Nikdy doposiaľ sme neposudzovali kvalitu vyhotovenia nahrávky, ale kvalitu piesne. V sólových kategóriách sme sa rozhodli urobiť to ešte jasnejším, v čom výrazne pomôže, ak spev bude doprevádzať iba jeden nástroj a pieseň ostane čistejšia,“ vysvetlil spoluorganizátor Richard Čanaky.

gt16-fbshare-01

Gospeltalent pomáha začínajúcim, čaká aj na skupiny a zbory

V prípade intepreta v kategórii „skupina/zbor“ môže byť použitý taký počet nástrojov (a hlasov), koľkými interpret reálne disponuje. Skladba musí byť autorská a nemožno použiť takú, ktorá bola predtým nahrávaná v profesionálnom štúdiu. Prihlásiť sa môže každý hudobný interpret (spevák, speváčka, skupina/zbor), ktorý v roku začatia súťaže v tejto pozícii vystupuje aktívne maximálne päť rokov.


Chceš vedieť viac?
Navštív www.gospeltalent.sk!


Obsah textov musí spadať do kategórie gospelu, resp. kresťanskej hudby. Dobrou správou je, že sa do súťaže môžu zapojiť aj účastníci predošlých ročníkov (2013 a 2011), nemôžu však súťažiť dvakrát s tou istou skladbou. Nahrávky zasielajte vo formáte .mp3, .wav, .wma, aby si ich bolo možné vypočuť online a hlasovať za ne.

Širšia porota vyberie desať skladieb v každej kategórii a dvoch najlepších spevákov, speváčky a skupiny pošlú fanúšikovia do Veľkého finále vďaka internetovému hlasovaniu. O absolútnych víťazoch rozhodne odborná porota naživo 5. mája.

Autor: -mo-, -mt-
Foto: Depositphotos.com/photography33

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.