hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Headphones on soundmixer

GT 2016: Po novom čakajú súťažiacich dve poroty aj hlasovanie divákov

Porota zasiahne do hry po prvýkrát už pred semifinále.

Poslal si do Gospeltalentu 2016 (GT) svoju nahrávku a nevieš, čo s ňou bude ďalej? Rozhodnú o nej budú dve poroty aj poslucháči.

Semifinalistov určí širšia porota

Hľadanie gospelých talentov je v plnom prúde. Súťažiaci môžu prihlasovať svoje skladby do 20. marca. Potom „na scénu“ nastúpi  širšia porota, ktorá vyberie 30 najlepších semifinalistov spomedzi všetkých prihlásených nahrávok. Do semifinále sa dostane desať skladieb z každej kategórie.

Chceme, aby súťaž prebehla spravodlivo a šancu dostali najlepšie skladby. Prvé sito, ktoré urobí širšia porota, má prispieť k vyššej kvalite piesní už v semifinále. Chceli sme sa vyhnúť tomu, aby za bránami postupu ostali interpreti, ktorí síce majú výrazný talent, ale v počte hlasujúcich kamarátov zaostávajú za menej kvalitnými súťažiacimi,“ vysvetlil riaditeľ súťaže Lukáš Marťák, prečo štvrtý ročník GT počíta aj so širšou porotou.

Gospeltalent hľadá už po štvrtýkrát talenty kresťanskej hudobnej tvorby

Najlepších vyberú aj fanúšikovia, porota vstúpi do hry dvakrát

V širšej porote bude desať ľudí z hudobného sveta. Pôjde o spevákov, hudobníkov, hudobných pedagógov, publicistov, organizátorov hudobných festivalov či celospoločensky uznávaných hudobných protagonistov. Porotu s konkrétnymi menami zostavuje Rádio Lumen a portál iGospel.

Dvaja semifinalisti, ktorí najviac zaujmú poslucháčov v internetovom hlasovaní, postúpia vo svojej kategórii do veľkého finále. Naživo za prítomnosti súťažiacich, hostí a fanúšikov rozhodne odborná porota 5. mája o absolútnom víťazovi v každej kategórii.

Počas troch minulých ročníkov súťaže začínajúci gospeloví interpreti predstavili spolu 146 autorských skladieb. Autormi boli speváci, speváčky aj kapely, ktoré tvoria kresťanskú hudbu po celom Slovensku. Podľa rastúceho záujmu o účasť v súťaži počet interpretov domácej gospelovej scény neustále rastie.

Súťaž vznikla v roku 2009 ako štartovacia dráha pre začínajúcich kresťanských interpretov. Záštitu nad ňou od začiatku prevzal europoslanec Miroslav Mikolášik. Medzi víťazkami minulých ročníkov boli Simona Martausová, Silvia Chlebovská či Slávka Tkáčová a Katka Krajčoviechová (Cena Rádia Lumen v GT 2013).

Autor: -mm-/-mo-
Foto: Depositphotos.com/seenaad
Foto perex: Depositphotos.com/Laputin

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.