hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Predstavujeme hlavnú porotu GT (4): Stálica slovenského gospelu, čo pomáha začínajúcim

Poznáme celé zloženie hlavnej poroty Gospeltalentu 2016.

Gospeltalent dnes predstavil meno štvrtého člena hlavnej poroty súťaže Gospeltalent 2016, ktorá vo štvrtok 5. mája vyberie najlepšieho speváka, speváčku a skupinu spomedzi postupujúcich finalistov. Urobí tak počas Veľkého finále v živom rozhlasovom prenose, na ktorom sa môže zúčastniť ktokoľvek.

Stálica gospelu s rokmi hudobnej tvorby a pomoci začínajúcim

V porote tohtoročného Gospeltalentu nebude chýbať hudobník, spevák, autor a producent, ktorý bol jej členom vo všetkých doterajších ročníkoch súťaže ako jeden zo spoluorganizátorov – Richard Čanaky.

Richard Čanaky je otcom troch detí, manžel, textár, hudobník, spevák a producent v jednej osobe. Na kresťanskej hudobnej scéne pôsobí už vyše dve desaťročia a na svojom konte má desiatku autorských albumov.

Vlastní kresťanské nahrávacie štúdio, kde pomáha pri rozbehu viacerým speváckym zborom a kresťanským kapelám, ako tomu bolo napríklad v prípade The Elements, S2GBand, eSPé či repera Adrema. V jeho štúdiu dostali priestor na rozbeh aj doterajšie víťazky Gospeltalentu Sima Martausová, Silvia Chlebovská či Katka Krajčoviechová, v lete minulého roka sa v KN-studiu narávala napríklad aj hymna Národného stretnutia mládeže P15, ktoré sa v lete minulého roka uskutočnilo v Poprade.

Známy muzikant, ktorý bol v minulosti vyše desať rokov vodcom spoločenstva Pelikán, je autorom rôznych hudobných hitov a textov. Nechýbajú medzi nimi napríklad piesne “Vďaka Ježiš”, “Jedine s láskou” či “Obeta srdca”. S Máriou Podhradskou vystupuje s detskými projektmi po celom Slovensku a v blízkom zahraničí. Ročne spolu absolvujú stovky koncertov.


Poď na Veľké finále – zakúp si lístok ešte dnes!


Autor: -gt-
Foto: RČ

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.