hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

White headphones on wooden table close-up

Prihlasovanie sa skončilo. O titul Gospeltalent 2016 zabojuje 99 súťažiacich

Najväčší záujem o výhru prejavili kapely a zbory, prihlásilo sa ich 38. 

Zoznam súťažiacich je uzavretý. Porotu čaká náročná práca. Spomedzi 99 súťažiacich vyberie 30 semifinalistov.

Do nového ročníka Gospeltalentu sa prihlásilo doposiaľ najviac súťažiacich. Takmer stovka interpretov sa chce podeliť o svoj talent so slovenskou gospelovou scénou. Najväčší záujem o výhru prejavili kapely a zbory. Do súťaže sa ich prihlásilo 38. Veľkú dilemu bude mať porota aj pri vyberaní semifinalistiek. Spomedzi 35 talentovaných speváčok bude musieť vybrať desiatku najlepších. Hoci to v kategórii spevák spočiatku vyzeralo na slabú účasť, napokon sa prihlásilo 26 mužských hlasov.

Zloženie širšej poroty predstavia už zajtra

Prvý krok museli urobiť súťažiaci, no v nasledujúcich dňoch je rad na porote. Desiatka osobností z hudobného sveta ohodnotí výkony súťažiacich a z každej kategórie vyberie desať semifinalistov. Mená porotcov predstavíme už zajtra. „Môžeme prezradiť, že zloženie poroty bude kopírovať atribúty, ktoré je pri hodnotení piesní nevyhnutné odsledovať. Budú v nej speváci, skladatelia, hudobníci, hudobní kritici i  textári,“ povedal organizátor Richard Čanaky.

Následne súťaž preberú do rúk fanúšikovia, ktorí budú môcť hlasovať za dvoch najlepších finalistov v každej kategórii. Hlasovanie štartuje 4. apríla na stránke gospeltalent.sk, kde je možné všetky skladby si vypočuť.

Autor: -mm-/-mo-
Foto: Depositphotos.com/belchonock

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.