hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Vynovený Gospeltalent: Súťažiť sa bude v troch kategóriách

Do štvrtého ročníka sa môžu zapojiť aj spevácke zbory.

Šance na výhru sa zväčšujú. Zo speváckej súťaže Gospeltalent vzídu namiesto jedného absolútneho víťaza až traja. Súťažiť sa bude v kategóriách spevák, speváčka a skupina alebo zbor.

Štvrtý ročník talentovej súťaže v speve a hudobnej tvorbe prinesie so sebou množstvo noviniek. Jednou z nich je rozdelenie súťažiacich do troch kategórií. O víťazstvo budú súperiť zvlášť speváci, vlastnú kategóriu vytvoria ženské hlasy a prvenstvo môžu získať tiež kapely a zbory.

Súťaž bude ešte kvalitnejšia, pomôže viacerým talentom

Chceli sme, aby z jedinej gospelovej súťaže na Slovensku vzišlo viac talentov a aby osviežili túto scénu. Vďaka rozdeleniu do kategórií bude súťaž ešte kvalitnejšia,“ povedal riaditeľ súťaže Lukáš Marťák. „Súťažením v kategóriách ešte viac zdôraznime hodnotu i jedinečnosť jednotlivých skladieb a interpretov. Zároveň je to spravodlivejšie, ťažko sa súťaží jednotlivcovi so zborom. Podobne náročné je porovnávať jedinečnosť mužského a ženského spevu,“ dopĺňa jeden z organizátorov Richard Čanaky.

logo-800x800-color

Výhodou je, že všetci traja víťazi získajú rovnaké ceny a štartovací mostík na gospelovej scéne. Tých najlepších čaká nahrávanie skladby v profesionálnom štúdiu, množstvo koncertovania a získajú aj lákavé vecné ceny.

Spomedzi všetkých prihlásených vyberie širšia porota desiatku najlepších v každej kategórii. Semifinalisti sa následne budú snažiť získať čo najviac hlasov od fanúšikov. O víťazoch rozhodne odborná porota 5. mája.

Záujemcovia sa môžu do súťaže Gospeltalent prihlásiť už od 15. februára. Zaslať súťažnú skladbu bude možné cez elektronický formulár na webe súťaže.

Autor: -mo-, -mt-

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.