hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Hudobná knižnica | 2011

Druhý ročník celoslovenskej súťaže pre gospelových interpretov Gospel talent sa konal v roku 2011. Absolútnym víťazom sa stala Silvia Chlebovská z Bardejova s piesňou „Nebol to len sen“.
Finalistami súťaže boli okrem nej Daniel Kostka & Lucia Štecová (skladba Krajina piesní), skupina Nie Náhodou (Nádherný Boh), Hrieshnick (Líšky) a kapela Vogon Planet Express (Žalm 139).
O víťazovi rozhodla porota v zložení spevák, hudobník, skladateľ Richard Čanaky (predseda), speváčka gospelovej kapely Križiaci Mária Šibíková (hodnotila spev) a hudobník a spevák kapely Heaven´s Shore Daniel Shaw (hodnotil hudobný štýl). Odborným garantom poroty bola vedúca hudobnej redakcie Rádia Lumen Diana Rauchová.
Gospel talent 2013/2011/2009 zorganizoval Richard Čanaky a Rádio Lumen pod záštitou poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Mikolášika.


Viac informácií o súťaži Gospel talent


<< Späť na výber súťažných ročníkov


Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.