hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Konzílium odborníkov navrhuje sprísniť zákaz vychádzania. Na snímke ľudia čakajúci pred odberným miestom v Základnej škole na Okrošnej ulici v Banskej Bystrici 31. októbra 2020. FOTO TASR - Ján Krošlák

Čísla zo soboty Ohromujúce! Slováci vzali testovanie útokom

V sobotu otestovali 2,5 milióna ľudí, z toho 25.850 bolo infekčných.

Na Slovensku otestovali v sobotu (31. 10.), prvý deň celoplošného testovania na ochorenie COVID-19, 2.581.113 ľudí. Infekčných z nich bolo 25.850, teda jedno percento.

V nedeľu to oznámil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Premiér SR Igor Matovič (OĽANO) tento výsledok považuje za dôkaz, že SR ako štát a ako spoločenstvo zodpovedných ľudí funguje.

Všetko prebieha bez vážnejších incidentov

Minister obrany spresnil, že sobotné čísla sú z odberných miest pod gesciou Ozbrojených síl SR. Sobotné testovanie hodnotí ako výborné, aj napriek malým problémom, ktoré označil za zanedbateľné.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) skonštatoval, že polícia doteraz v rámci celoplošného testovania nezaznamenala okrem pár drobných incidentov výraznejšie problémy.

„Ľudia sa správali veľmi úctivo. Bez nejakých problémov sa šli testovať,“ skonštatoval s tým, že verí, že pokojný priebeh testovania bude aj v nedeľu.

V nedeľu pokračovalo druhým dňom celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19. Predseda vlády SR Igor Matovič informuje médiá o výsledkoch prvého dňa celoplošného testovania. FOTO TASR – Michal Svítok

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) vyhlásil, že projekt celoplošného testovania sa jednoznačne podaril. Verí, že sa krivku nakazených na ochorenie COVID-19 v SR podarí výrazne sploštiť. Má nádej, že Slovensko zakročilo v posledný čas, keď sa to dalo ešte urobiť. „Toto je niečo, s čím sa Slovensko zapíše do histórie. Ľudia sa dokázali vzoprieť pandémii,“ skonštatoval šéf rezortu zdravotníctva.

Premiér i jednotliví ministri zároveň vyzvali tých, ktorí sa ešte neboli testovať, aby tak ešte v nedeľu urobili. Odberné miesta sú momentálne podľa ich slov vyťažené menej ako v sobotu a netvoria sa ani dlhé rady.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.