hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Odpaľovanie Betlehemského svetla v Prešove. FOTO - presov.sk

Betlehemské svetlo Do rodín sa dostane aj počas zákazu vychádzania

Betlehemské svetlo sa tento rok nebude prevážať vlakom, odpáliť sa dá v kostole.

Vlakový prevoz betlehemského svetla tento rok nebude. Dôvodom je aktuálna pandémia nového koronavírusu. Zrušili sa aj stanoviská v mestách, kde skauti svetlo odpaľujú. Betlehemské svetlo si tak budú môcť ľudia odpáliť len v rámci svätých omší v kostole.

Informujú o tom slovenskí skauti na webovej stránke. V sobotu si svetlo mohli Bratislavčania odpáliť počas omše v Dóme sv. Martina.

„Pre roznášanie betlehemského svetla udelil Slovenský skauting výnimku zo všeobecného zákazu činnosti. Dospelým členom je umožnené, aby doniesli betlehemské svetlo do kostolov, farností a na miesta, kde bude betlehemské svetlo prístupné širokej verejnosti,“ uvádzajú skauti.

Pripomínajú, že tento rok je zakázané roznášať svetlo po domoch a odpaľovať ho na verejných priestranstvách.

Bezpečnosť je pri odpaľovaní svetla prvoradá. „Tento rok chránime okrem plamienka aj seba a svoje okolie,“ podotkli skauti. Dodávajú, že každý musí mať rúško, dodržiavať bezpečnú vzdialenosť, vyhýbať sa podávaniu rúk, dezinfikovať si ruky a priniesť si vlastnú sviečku.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.