hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. FOTO - TASR - Martin Baumann

Cirkev Arcibiskup Zvolenský začal povzbudzovať veriacich liečivým slovom

Liečivé slovo od arcibiskupa je názov novej rubriky, ktorú zriadila na svojom profile na sociálnej sieti Bratislavská arcidiecéza.

Ide o krátke troj- až päťminútové videá s bratislavským arcibiskupom metropolitom Stanislavom Zvolenským. Vychádzajú pravidelne každú nedeľu večer. Informuje o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska na svojom webe.

Videá sa venujú rozličným duchovným či osobným problémom, ktoré trápia kresťanov. Posledné sa napríklad dotkli tém ako bojovať proti lenivosti, čo robiť, keď sa cítim smutný a osamelý či ako žiť duchovný život bez sviatostí? Cieľom novinky je povzbudiť veriacich a priniesť im „duchovný liek“, ktorí potrebujú pre svoju dušu.

Námety pochádzajú od ľudí, ďalšie môžu záujemcovia poslať v komentároch či do správ profilu arcidiecézy. Ten vznikol koncom vlaňajšieho novembra. Prostredníctvom neho chce arcidiecéza komunikovať s ľuďmi o aktuálnych témach, informovať ich o udalostiach v arcidiecéze a prinášať im povzbudenie.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.