hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Trnavský arcibiskup Ján Orosch druhý zľava) celebruje svätú omšu. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Cirkev Trnavský arcibiskup žehná ľuďom aj o polnoci

Trnavský arcibiskup Ján Orosch obnovil v druhej vlne pandémie nového koronavírusu udeľovanie polnočných požehnaní s Najsvätejšou oltárnou sviatosťou.

Rovnako robil aj v prvej vlne pandémie, keď požehnanie z okna Arcibiskupského úradu v Trnave na druhom  poschodí udeľoval spolu deväťdesiat dní. Informoval o tom hovorca úradu Dušan Kolenčík.

  „Požehnania Najsvätejšou oltárnou sviatosťou sa zároveň udeľujú aj na poludnie o 12.00 h. Trnavský arcibiskup pozýva všetkých veriacich Trnavskej arcidiecézy, aby sa s dôverou zverovali a zasväcovali Trnavskej Panne Márii,“ doplnil hovorca.
Prvý raz udelil arcibiskup Orosch eucharistické  požehnanie o polnoci na 4. pôstnu nedeľu  21. marca, teraz ho obnovil v deň spomienky Ružencovej Panny Márie 7. októbra.

Úmyslom eucharistického požehnania je vyprosovanie pomoci obyvateľom mesta Trnava a Trnavskej arcidiecézy pri odvrátení epidémie nového koronavírusu a všetkých ťažkostí, ktoré sú s touto chorobou spojené.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.