hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

10 mesačný Younas drží balíček terapeutickej stravy z arašidov. Foto - unicef.sk

Darujte dobrý pocit Deťom trpiacim podvýživou pomôže už jedna SMS

Pomôcť deťom trpiacim podvýživou sa UNICEF snaží aj na Slovensku prostredníctvom kampane Daruj dobrý pocit.

Podporiť iniciatívu je možné SMS alebo kúpou elektronickej pohľadnice, finančná hodnota sa prostredníctvom nutričného programu premení na hodnotu život zachraňujúcu. UNICEF ňou dokáže zabezpečiť celodennú dávku terapeutickej stravy v hygienickom recyklovateľnom balení pre tri deti.

„Veľmi si vážime každého, kto má v súčasnej komplikovanej situácii kapacitu myslieť aj na pomoc druhým. To, ako sa vaše SMS menia na počty zachránených detských životov, môžete sledovať spolu s nami na www.darujdobrypocit.sk,“ priblížila Mária Sliacka, riaditeľka UNICEF na Slovensku.

Ku kampani sa okrem viacerých známych ľudí zapojilo napríklad aj Slovenské národné divadlo (SND), konkrétne inštaláciou znázorňujúcou „pravú africkú večeru“. Najbežnejšie jedlo podávané v chudobou a hladom postihnutých oblastiach sveta je možné vidieť počas celého decembra vo foyeri SND.

Podvýživou trpí vo svete 200 miliónov detí

Prispieť v rámci kampane Daruj dobrý pocit je možné formou SMS s textom DOBRY POCIT na číslo 844 v hodnote troch eur alebo elektronicky na webovej stránke www.darujdobrypocit.sk kúpou elektronickej pohľadnice.

Terapeutická výživa znáša vysoké teploty a jej trvanlivosť je dva roky. Je distribuovaná nutričnými centrami priamo do rúk rodín hladujúcich detí. Výmenou za prázdne obaly rodina získa ďalšiu dávku terapeutickej výživy. Terapeutická výživa, ktorú je možné jesť priamo z recyklovateľného vrecúška bez pridania vody, vylieči dieťa z akútnej podvýživy v priebehu šiestich až ôsmich týždňov.

Terapeutickou stravou a prácou nutričných centier v ohrozených oblastiach sa v minulom roku podarilo zachrániť pred smrťou od hladu 4,1 milióna detí. S akútnou podvýživou vo svete bojuje v súčasnosti 200 miliónov detí. Pandémia môže počty hladujúcich zvýšiť o 6,7 milióna.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.