hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Ilustračná snímka. Zdroj - Procare.sk

Deti a pandémia Ako s deťmi zvládnuť koronavírus. Informácie a rady na jednom mieste

Odborníci s eRkom pripravili web o dôsledkoch pandémie na deti.

Odborníci z oblasti psychológie a pedagogiky spolu s eRkom – Hnutím kresťanských spoločenstiev detí vytvorili web s názvom Deti a COVID. Rodičia tu nájdu na jednom mieste všetky potrebné informácie k téme sprevádzania detí počas pandémie. TASR o tom informoval koordinátor pre komunikáciu z eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí Boris Kollár.

Cieľom webu je pomôcť rodičom zorientovať sa v tom, čo deti prežívajú počas pandémie nového koronavírusu a čo im pomáha.

Verejná diskusia o ochorení COVID-19 v spojitosti s deťmi a mládežou sa často vedie len okolo témy dištančného vzdelávania a zavretých škôl. Deti však v súvislosti s pandémiou môžu zažívať širokú škálu problémov či pocitov, ktorým nerozumejú a nevedia ich spracovať. Ako detskému hnutiu nám záleží na tom, aby deti dokázali adekvátne psychicky spracovať pandémiu a aby neutrpela celková kvalita ich života,“ priblížil zameranie webu zastupujúci predseda eRka Andrej Gejdoš.

Ako dodal, chcú pomáhať rodičom, aby vedeli kompetentnejšie pomôcť svojim deťom prekonať následky krízy.

Snahou je posilniť psychické a sociálne zázemie detí

Na stránke detiaacoid.sk sa verejnosť dozvie, čo deti od tých najmladších až po tínedžerov podľa jednotlivých vekových kategórií prežívajú, aké sú konkrétne dosahy pandémie na deti, či materiály o rodičovstve v tomto neľahkom období. Verejnosť sa dozvie, čo konkrétne deťom pomáha a nájdu rôzne námety na doma s deťmi.

Web vznikol v rámci projektu Aj ty hrdinom v boji s COVID-om, ktorého cieľom je zmiernenie dosahov krízy spôsobenej pandémiou ochorenia COVID-19 u detí. Jeho primárnou úlohou je posilňovať ich psychické a sociálne zázemie. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.