hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Na snímke pľúcne ventilátory, ktoré vyrábajú v spoločnosti Chirana v Starej Turej. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Koronavírus Žilinský kraj dostal pľúcne ventilátory za stovky tisíc eur

Nemocnice v správe Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) získali od Ministerstva zdravotníctva SR 11 pľúcnych ventilátorov na liečbu pacientov s pľúcnymi ťažkosťami.

Celková hodnota ventilátorov je takmer 380.000 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.
 „Veľmi sa tešíme, že sa nám po spoločných rokovaniach s ministerstvom zdravotníctva podarilo získať 11 pľúcnych ventilátorov. Tie sme rozdelili do štyroch nemocníc v Žilinskom kraji. Nemocnice v Liptovskom Mikuláši, Čadci a Dolnom Kubíne získali po tri ventilátory, dva putovali do Trstenej,“ priblížila riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu ŽSK Silvia Pekarčíková.

Pľúcne ventilátory sú podľa Remencovej rozhodujúce pri záchrane pacientov, ktorým pri ochorení zlyhávajú pľúca. „Sú mimoriadne dôležité nielen teraz v čase pandémie a zlej epidemiologickej situácie, ale nemocniciam budú slúžiť na liečbu pacientov počas celého roka,“ dodala hovorkyňa ŽSK.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.