hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Nelegálnu výrobòu cigariet v Nižnej Polianke v okrese Bardejov odhalili kriminalisti finančnej správy (FS). FOTO TASR - KR PZ v Prešove

Krimi Poľnohospodárske družstvo premenili na cigaretovú fabriku. Nelegálnu

Až 6 ton tabaku v Nižnej Polianke v okrese Bardejov odhalili tento týždeň kriminalisti finančnej správy (FS).

Zaistili tam viac ako 2,3 milióna kusov nezákonne vyrobených cigariet. Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) vyčíslil únik na spotrebnej dani na približne 714.000 eur. Priamo pri nelegálnej výrobe zadržali desať cudzincov. TASR o tom informovala hovorkyňa FS Drahomíra Adamčíková.

Nelegálna výrobňa cigariet v Nižnej Polianke v okrese Bardejov. FOTO TASR – KR PZ v Prešove

„Pri kontrole priestorov objektu a priľahlých pozemkov v bývalom areáli poľnohospodárskeho družstva našli zariadenie s príslušenstvom na rezanie, fermentovanie, sušenie tabaku, komponenty slúžiace na výrobu cigariet, ako aj linku na ich výrobu. Pri akcii zaistili tri osobné motorové vozidlá, vysokozdvižný vozík a kamión. Predpokladaná hodnota týchto zariadení a komponentov predstavuje sumu 1,2 milióna eur,“ uviedla Adamčíková.

Kriminalisti finančnej správy podľa jej slov objavili viac ako 2,3 milióna kusov nelegálnych cigariet a asi 6000 kilogramov tabaku.

„Únik na spotrebnej dani vypočítali približne na 714.000 eur. Priamo pri nelegálnej výrobe zadržali desať osôb z Lotyšska, Poľska, Bieloruska a Ukrajiny. Vyšetrovateľ finančnej správy ich obvinil zo spáchania zločinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru v súbehu s prečinom nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov formou spolupáchateľstva podľa Trestného zákona,“ dodala Adamčíková s tým, že v prípade dokázania viny páchateľom hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.